Crvena Zvezda otvorila seriju sa pobjedom nad Partizanom u finalu ABA lige

U finalu ABA lige sastali su se Crvena Zvezda i Partizan, a u prvoj utakmici pobjedu je ostvarila ekipa Crvene Zvezde sa rezultatom 85:82.

Prva četvrtina je pripala gostujućoj ekipi Partizana koja je nakon prve pauze imala prednost od 17:20, dok su u na poluvrijeme otišli sa izjednačenim rezultatom.

Nakon treće četrvrtine vodila je ekipa Crvene Zvezde koja je u trećem dijelu ove utkice vodila sa 3 poena razlike, da bi na kraju konačni rezultat ove utakmice bio je 85:82.

Najefikasni igrač ove utakmice bio je košarkaš Partizana Nunnally koji je postigao 25 poena, te dodao 6 skokova i 2 asistencije.

U redovima Crvene Zvezda najefikasni je bio Y.dos Santos koji je ostvario 18 poena, dodao 4 skoka i 6 asistencija.

Naredni meč je zakazan za 15. maj u Štark Areni, a trebao bi biti odigran od 19:30 sati.