Barcelona ostvarila pobjedu i vratila se na drugu poziciju

Barcelona je pobijedila Real Sociedad rezultatom 2:0 u utakmici 35. kola LaLige. Katalonci su u ovaj susret ušli nakon poraza od Girone rezultatom 2:4. Real Sociedad je, s druge strane, slavio u prethodnom kolu na svom terenu protiv Las Palmasa.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti preko Beckera, koji je primio loptu u šesnaestercu, ali je njegov udarac otišao malo iznad gola. U 23. minuti istom igraču je poništen pogodak zbog ofsajd pozicije. Nakon toga, Barcelona je prijetila preko Raphinhe, koji je pucao sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov udarac završio na okviru gola. Minut kasnije, Gundogan nije uspio postići pogodak iz izgledne situacije. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena, Yamal je iskoristio asistenciju Gundogana i postigao svoj peti gol ove sezone.

U drugom poluvremenu, Raphinha je ponovo pokušao, ali se golman gostiju istakao sjajnom intervencijom. Nakon toga, Real Sociedad je zaprijetio nakon solo prodora Mendeza, ali je izostao kvalitetan šut. U 77. minuti, rezervista Torret je šutirao, ali je golman Remiro još jednom odlično reagovao. Konačan rezultat utakmice postavio je Raphinha golom sa penala u 93. minuti utakmice.

Barcelona – Real Sociedad 2:0 (Yamal 40’, Raphinha 90+3)