Zrinjski odgodio slavlje Borca i slavio sigurnu pobjedu u Gabeli

Završena je posljednja utakmica 31. kola WWin lige Bosne i Hercegovine u kojoj je GOŠK dočekao aktuelnog prvaka Zrinjskog. Utakmica je završena rezultatom 1:4.

GOŠK je u ovu utakmicu ušao nakon dva uzastopna poraza, prvo su u Gabeli poraženi od Željezničara rezultatom 1:2, a potom su kod lidera tabele, ekipe Borca, poraženi rezultatom 3:1. S druge strane, Zrinjski je u dosta boljoj formi, s pet pobjeda u posljednjih pet utakmica, uključujući i pobjedu protiv Borca u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Na samom početku utakmice, očekivano su “Plemići” imali veći posjed lopte. Prvu priliku na utakmici imao je drugi najbolji strijelac Zrinjskog, Ćuže, čiji udarac brani golman GOŠK-a Vasilj. U 16. minuti, Corda sjajno šutira, ali fantastičnom intervencijom golman GOŠK-a izbacuje loptu u korner. Nakon kornera, Savić šutira, ali Vasilj uz pomoć stative ostavlja svoju mrežu netaknutom. Gosti su dosta opasniji u prvih 20 minuta, dok domaći tim nije imao pravih prilika.

Hasukić pokušava šutirati, ali jedan od defanzivaca Zrinjskog dobro reaguje i izbacuje loptu iz svog šesnaesterca. Gosti nastavljaju prijetiti, ovaj put preko Kiša, ali raspoloženi Vasilj ponovo dobro reaguje. Nakon toga, igra postaje nešto mirnija bez pravih prilika. Najveća prilika za domaće fudbalere dolazi u 40. minuti kada lopta dolazi do Ikića koji šutira i pogađa sastav gola. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika za gol.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu Zrinjski je krenuo još ofanzivnije, što im se isplatilo u 50. minuti. Abdurahimi je šutirao, Vasilj je uspio obraniti, ali je lopta došla do Ćužea koji je pogodio za vodstvo od 0:1. Samo dvije minute kasnije, ponovno je Abdurahimi centrirao, lopta je stigla do Ćužea, koji je postigao fantastičan gol za povećanje vodstva na 0:2.

Dvosturki strijelac gola Mario Ćuže i Nardin Mulahujsenović napustili su teren u 59. minuti, a umjesto njih su u igri ušli Ivan Jukić i Franko Sabljić. Samo dvije minute kasnije, Zrinjski je postigao još jedan gol. Jukić je asistirao Kišu, koji je postigao svoj osmi gol u sezoni.

Gostujući tim je uspio smanjiti rezultat u 63. minuti utakmice. Skorup je izveo slobodan udarac, lopta je stigla do Milićevića koji je postigao pogodak za 1:3. Iako je pomoćni sudija podigao zastavicu i signalizirao ofsajd, nakon konsultacije s glavnim arbitrom meča gol je priznat. Nakon tog gola, iz igre su izašli Kiš i Corda, a umjesto njih su ušli Brekalo i Lukanić.

Nakon postignutog četvrtog gola u drugom poluvremenu, ritam igre je opao. Hasukić je pokušao iz teške situacije, ali je lopta otišla daleko od gola. Pred sam kraj regularnog dijela utakmice, Čoko je šutirao, ali je lopta otišla pored gola Marića.

Konačan rezultat utakmice je postavljen golom Jukića nakon asistencije Abdurahimija.

GOŠK – Zrisnjki 1:4 (Ćuže 49’, 51’, Kiš 61’, Milićević 63’, Jukić 90+2’)