Sloboda na krilima Bojića ostvarila novu pobjedu u Mejdanu

U okviru četvrtog kola Prvenstva Bosne i Hercegovine, lige za prvaka, Sloboda je na svom terenu u Mejdanu slavila protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada rezultatom 86:73. Sloboda je u prvu utakmicu ušla nakon poraza od Igokee, dok je Mladost izgubila od Borca na svom parketu.

Bolje su u meč ušli košarkaši Slobode te su nakon prvih deset minuta imali prednost od četiri poena (26:22). U drugoj četvrtini nastavila se nešto bolja igra domaćina te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 47:42.

Treća četvrtina je bila prelomna na utakmici. Košarkaši Slobode su igrali sjajno te su napravili razliku od 16 poena. U posljednjoj četvrtini su imali prednost od 21 poena, ali su gosti uspjeli smanjiti na 13 poena zaostatka.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Bojić sa 23 poena, deset skokova i tri asistencije, dok su Milovanović, Brewton i Djurović postigli po 19 poena.