Dinamo na Maksimiru savladao Varaždin i ponovo se približio Rijeci

Zagrebački Dinamo na domaćem je terenu dočekao Varaždin sa kojim je igrao zaostalu utakmicu HNL-a. Domaćin je na kraju slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Dinamo je u ovaj susret ušao sa pet bodova zaostatka za prvoplasiranom Rijekom i bila im je potrebna pobjeda protiv sedmoplasiranog Varaždina kako bi ostali u utrci za novu titulu prvaka.

Da će niz od pet uzastopnih pobjeda nastaviti i protiv Varaždina naslutio je Martin Baturina već u 26. minuti pogotkom za vodstvo od 1:0. Asistenciju je upisao Josip Milić.

U drugom poluvremenu, gol za 2:0 u 53. minuti postiže Gabriel Vidović, a asistencija je upisana Marku Bulatu.

Luka Jelenić, mladi defanzivac gostiju u 64. minuti dobija direktan crveni karton i tako Varaždin do kraja meča igra sa igračem više.

Uprkos igraču manje, gosti smanjuju zaostatak. Gol za 2:1 u 72. minuti postigao je Domagoj Drožđek kome je to bio četvrti gol ove sezone.

Gosti ipak nisu mogli do izjednačenja niti potpunog preokreta pa je Dinamo slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Sa nova tri boda Dinamo je došao na dva boda od prvoplasirane Rijeke, a Varaždin je nakon novog poraza ostao na sedmoj poziciji. Naredno kolo Dinamu donosi gostovanje kod Lokomotive, a Varaždin će gostovati kod posljednjeplasiranog Rudeša.