Real Madrid poražen na domaćem parketu, solidna partija Džanana Muse

U okviru 33. kola Eurolige, Real Madrid je na domaćem parketu dočekao ekipu Baskonije koja je slavila rezultatom 91:95.

Domaćin je u ovaj meč ušao kao prvi na tabeli uprkos porazu u zadnjem kolu od ekipe Manrese, dok su gosti prije ovog susreta bili na devetoj poziciji sa omjerom 16:16.

Real Madrid je dobro otvorio meč i nakon prve četvrtine imao prednost od deset poena, a prvog poluvremena ona je iznosila šest poena. Gosti puno bolje otvaraju treću četvrtinu koju su riješili u svoju korist i poveli sa jednim poenom prednosti. Do kraja su uspjeli sačuvati tu minimalnu prednost i slaviti sa rezultatom 91:95.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Mario Hezonja sa 18 poena, dok je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Džanan Musa uspio postići 16 poena te upisati četiri skoka i tri asistencije. Musa je na parketu proveo 21 minutu. Prvo ime meča bio je Markus Howard koji je najzaslužniji za pobjedu gostiju jer je postigao 33 poena te je na svoj konto dodao dvije asistencije i dva skoka.

U istom terminu od 20:30 igrana su još dva meča, Bayern je na domaćem terenu poražen od Panathianikosa rezultatom 75:82, a Milano je predvođen Nikolom Mirotićem savladao Virtus Bolognu rezultatom 90:75.