Eintracht Frankfurt i Werder podijelili bodove

Na otvaranju 28. kola Bundeslige, u Frankufurtu, snage su odmjerili domaći Eintracht i gostujuća ekipa Werdera iz Bremena. Konačan rezultat susreta bio je 1:1.

Prije ovog susreta obje ekipe su imale nizove bez pobjede, Eintracht je uvezao dvije ligaške utakmice bez pobjede dok su gosti bili u nešto lošijoj poziciji sa čak šest utakmica bez pobjede.

Nakon prvih 45. minuta susreta mreže su mirovale, a gosti su ti koji prvi dolaze do vodstva. Igrala se 62. minuta kada je srbijanski internacionalac Miloš Veljković jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu i donio prednost gostima.

Ipak samo 11 minuta nakon slavlja, gosti su u problemu, Danac Jens Steng je dobio direktan crveni karton što domaćin ekspresno koristi i pet minuta nakon crvenog kartona defanzivac Tuta na asistenciju Williana Pacha glavnom poravnava na 1:1.

Strijelac izjednačujućeg gola Tuta, u razmaku od samo pet mintua dobio je dva žuta kartona što je značilo da je i Eintracht do kraja meča igrao sa deset igrača.

Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao i ostalo je 1:1.