Aston Villa i Brentford remizirali u trileru sa šest pogodaka, Newcastle i West Ham slavili pobjede

U terminu od 16:00 odigrano je pet utakmica 32. kola engleske Premier lige, a najuzbudljivije je bilo na “Villa Parku” u Birminghamu.

Aston Villa je ugostila Brentford i ove dvije ekipe su remizirale rezultatom 3:3. Domaći su poveli pogotkom Watkinsa u 39. minuti, te su sa prednošću od 1:0 otišli na odmor između dva poluvremena.

U prvoj minuti drugog poluvremena udvostručuju svoju prednost pogotkom Rogersa, ali potom slijedi uragan gostiju.

Najprije u 59. minuti pogađa Zanka, a samo dvije minute poslije Mbeumo donosi poravnanje. Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer u 68. minuti Wissa pogađa za potpuni preokret u roku od devet minuta i veliki šok za domaće.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer je u 81. minuti Watkins postigao svoj drugi pogodak i donio poravnanje Aston Villi, i to na kakav način – direktnim pogotkom iz kornera.

Do kraja utakmice, ipak, nismo vidjeli više pogodaka, te je ona završena bez pobjednika što je, možda, i najpravedniji način da se završi jedan ovakav fudbalski triler.

West Ham je kao gost savladao Wolverhampton rezultatom 2:1. Domaći su poveli u 33. minuti pogotkom Sarabie iz penala, te se sa 1:0 otišlo na odmor. Ali u drugom poluvremenu gosti su mnogo bolje zaigrali. To im se isplatilo u 73. minuti kada Paqueta, također iz penala, pogađa za 1:1, a preokret i pobjedu “Čekićarima” donio je Ward-Prowse u 85. minuti susreta.

Newcastle je također slavio kao gost protiv Fulhama i to rezultatom 1:0. U utakmici u kojoj je Fulham, možda, pokazao i više od gostiju, ključna je bila 81. minuta kada je Guimaraes postigao jedini pogodak za “Svrake” i vrijedna tri boda.

Svoje pobjede su, također, slavili Everton i Luton. Everton je na svome terenu savladao Burnley pogotkom Calverta-Lewina iz druge minute nadoknade prvog poluvremena. Luton je do pobjede nad Bournemouthom došao u posljednjim trenucima utakmice. Gosti su poveli pogotkom Taverniera u 52. minuti, ali Clark u 73. pogađa za 1:1. Veliku radost domaćim navijačima donio je Morris pogotkom u 90. minuti susreta.

Od 18:30 na rasporedu je posljednji susret današnjeg programa 32. kola kada će Brighton ugostiti Arsenal. A sutra se sastaju Manchester United – Liverpool (16:30), Sheffield United – Chelsea (18:30) i Tottenham – Nottingham Forest (19:00).

Premier liga, 32. kolo:

Aston Villa 3:3 Brentford (Watkins 39’,81’, Rogers 46’ – Zanka 59’, Mbeumo 61’, Wisse 68’)

Wolverhampton 1:2 West Ham (Sarabia (p) 33’ – Paqueta (p) 73’, Ward-Prowse 85’)

Fulham 0:1 Newcastle (Guimaraes 81’)

Everton 1:0 Burnley (Calvert-Lewin 45+2’)

Luton 2:1 Bournemouth (Clark 73’, Morris 90’ – Tavernier 52’)