Prva liga FBiH: Stupčanica slavila u Maglaju, domaćini sigurni u ostalim mečevima

U okviru 20. kola Prve lige FBiH odigrano je šest utakmica u istom terminu u kojima je postignuto nekoliko zanimljivih rezultata.

FK Rudar Kakanj – FK Budućnost Banovići 4:3

Rudar Kakanj je na svom terenu ugostio Budućnost iz Banovića rezultatom 4:0. Domaćin je svjestan bitnosti sjajno odigrao prvih 45 minuta i po završetku prvog poluvremena je imao prednost od 4:0.. Kobilica je postigao pogodak u 19. minuti, četiri minute poslije Džafić je postigao gol za 2:0. U 29. minuti ponovo je strijelac tridesetjednogodipnji fudbaler Idriz Džafić. Pred sami kraj prvog poluvremena Hubanić je postigao pogodak za 4:0. Mnogi su već tada otpisali goste iz Banovića, no oni se nisu predavali i u razmaku od 64. do 80. minute su postigli tri gola, a na listu strijelaca su se upisali Hamza Mešanović i Adin Kovačević koji je postigao dva gola. Do kraja je domaćin ipak uspio sačuvati prednost i osvojiti bitna tri boda u borbi za opstanak. Sa nova tri boda Rudar je došao do 14. pozicije sa bodom više od Zvijezde iz Gradačca koja će sutra igrati svoj meč 20. kola.

NK Čelik – FK Gornji Rahić 3:0

Čelik je u Zenici dočekao Gornji Rahić. Utakmica je završena rezultatom 3:0 za domaći tim. Čelik je na fantastičan način otvorio utakmice jer je iskusni Isaković pogodio u trećoj minuti utakmice za 1:0. Kako su počeli prvo poluvrijeme, tako su krenuli i u drugom poluvrmenenu pogotkom ali ovaj put je pogodio Mašić za 2:0. Gosti su do kraja imali priliku za smanjenje zaostatka, ali su 79. minuti promašili jedanaesterac, a kazna za promašaj stigla je samo četiri minute poslije kada Ali Međuseljac postiže gol za konačnih 3:0. Čelik je nakon ove pobjede došao do šeste pozicije, a ekipa Gornji Rahić je na desetoj poziciji.

NK Jedinstvo – OFK Gradina 1:0

U Bihaću je Jedinstvo dočekao OFK Gradina iz Srebrenika i ostvario minimalnu, ali jako bitnu pobjedu u borbi za opstanak. Nakon prvog poluvremena mreže su mirovale, a gol za pobjedu i opće oduševljenje domaćih navijača postigao je u finišu susreta Adnan Šabić. Jedinstvo je sa nova tri boda došao do 11 pozicije, dok je Gradina devetoplasirana.

BFK Simm Bau – NK Stupčanica 1:2

Sjajnu utakmicu su u Maglaju igrali domaćin BFK Simm Bau i NK Stupčanica. Gostima iz Olova su bodovi bili prijeko potrebni kako bi smanjili zaostatak za prvoplasiranom Slobodom koja sutra igra svoj susret 20. kola. Gosti su u 61. minuti golom Stefana Božića došli do vodstva, ali su domaći samo sedam minuta kasnije preko Ševkije Resića izjednačili. Heroj ekipe iz Olova u ovom susretu bio je Božić koji je svojim drugim golom u sudijskoj nadoknadi donio pobjedu i bitna tri boda. Stupčanica je nakon ove pobjede došla na bod tuzlanskoj Slobodi.

NK Bratstvo – FK Mladost 2:0

NK Bratstvo je na domaćem terenu rutinski savladao fenjeraša Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Prvo je Edis Smajić u 26. minuti doveo domaćina u vodstvo, u drugom poluvremenu Anis Devedžić je u 76. minuti riješio pitanje pobjednika. Bratstvo je sada na sedmoj poziciji, a ekipa iz Kaknja je ostala na posljednjem mjestu sa svega 14 bodova i već sada pet bodova zaostatka za gradskim rivalom koji se nalazi na poziciji koja garantuje opstanak u Prvoj ligi.

HNK Tomislav – FK Goražde 1:0

U derbiju gornjeg dijela tabele snage su u Tomislavgradu odmjerili domaći HNK Tomislav i FK Goražde. Domaći su na kraju autogolom Farisa Hukare iz 62. minute slavili minimalnu pobjedu koja ih je dovela na treću poziciju. Goražde se nakon šestog ovosezonskog poraza nalazi poziciju ispod.