Neočekivani heroj donio minimalnu pobjedu Real Madridu

Real Madrid je na gostovanju kod Mallorce u okviru 31. kola La Lige ostvario minimalnu pobjedu rezultatom 0:1.

Sa nova osvojena tri boda Real Madrid je steka oprednost od plus 11 bodova u odnosu na prvog pratioca i ljutog rivala ekipu Barcelone.

Domaćin Mallorca još uvijek nije osigurala opstanak pa su bodovi protiv Reala bili imperativ, ali ipak Kraljevi su uspjeli, teže od očekivanog ostvariti bitnu pobjedu, 24. u ovoj sezoni.

Real je sredinom sedmice igrao onaj evropski klasik protiv Manchester Citya pa je Ancelotti morao odmoriti neke od svojih glavnih igrača čiji nedostatak je uticao i na igru Kraljeva koji su drugi put u ovoj sezoni odigrali poluvrijeme u gostima bez ijednog udarca u okvir gola domaće ekipe.

Ipak u drugom poluvremenu, tačnije samo tri minute nakon početka Aurelien Tchouameni postigao je vodeći gol kojim je postignut i konačan rezultat susreta.

Real Madrid već za četiri dana igra revanš protiv Manchester Citya, a Mallorca u narednom kolu ide na gostovanje Sevilli.