Nadal preokretom protiv Bergsa obezbijedio plasman u drugo kolo Mastersa u Rimu

Španski teniser Rafael Nadal uspješno je započeo svoj nastup na Mastersu u Rimu, plasiravši se u drugu rundu nakon što je pobijedio belgijskog igrača Zizoua Bergsa.

Bergs je trenutno rangiran na 108. mjestu ATP liste i pružio je snažan otpor, ali Nadal je uspio preokrenuti meč u svoju korist i na kraju ostvariti pobjedu rezultatom 2:1 u setovima 4:6, 6:3, 6:4.

Meč je trajao gotovo tri sata i bio je pravi teniski maraton. Nadal je krenuo snažno, ostvarivši prednost od 3:1, ali Bergs se nije dao pokolebati, uspio je dvaput oduzeti servis Špancu u prvom setu i završiti ga u svoju korist.

Desetostruki šampion u Rimu, Nadal, je uspio vratiti svoju igru i osvojiti drugi set sa jednim breakom, izjednačivši rezultat na 1:1 u setovima.

Odlučujući, treći set, ponovno je bio napet, ali ključni trenutak bio je kada je Nadal napravio break i zadržao prednost do kraja, osiguravajući svoje mjesto u sljedećoj rundi turnira gdje ga čeka deveti igrač svijeta Hubert Hurkacz.