Alexander Zverev bolji od Borne Ćorića u Madridu

Žrijeb je već u ranoj fazi ATP Turnira koji se igra u glavnom gradu Španije spojio hrvatskog tenisera Bornu Ćorića i njemačkog tenisera Alexandera Zvereva. Upravo je Nijemac na kraju imao više razloga za slavlje jer je ostvario pobjedu rezultatom 0:2 u setovima.

Hrvatski teniser, Borna Ćorić je u ovaj meč ušao kao 34. igrač na ATP listi i nakon pobjede slabije rangiranim Benjaminom Hassanom koji je također igrao pod njemačkom zastavom. Zverev je u ovom trenutku peti teniser na svijetu, a na turniru u Madridu je četvrti nosioc.

Meč protiv Ćorića, Zverev je riješio u svoju korist za svega sat i 26 minuta. Prvi set koji je trajao 47 minuta dobio je Zverev rezultatom 3:6, a drugi koji je trajao nešto kraće, 39 minuta pobijedio je rezultatom 2:6. Ovom pobjedom, Zverev se izjednačio po broju pobjeda u međusobnim omjerima sa večerašnjim protvnikom.

U narednom kolu, Zverev će igrati protiv Kanađanina Denisa Shapovalova koji je iznenađujuće savladao Tomasa Martina Etcheverryu.