Girona povela u Madridu, Atletico preokrenuo i pobijedio

U utakmici 31. kola španske La Lige Atletico Madrid je na svojoj Wandi Metropolitano u španskoj prijestolnici rezultatom 3:1 bio bolji od Girone i tako se primakao na četiri boda zaostatka od katalonske ekipe koja je jedno od najvećih ovosezonskih iznenađenja.

Gostujuća ekipa uspjela je ekspresno povesti preko svog najučinkovitijeg igrača Ukrajinca Artema Dovbika u četvrtoj minuti, ali u nastavku utakmice uslijedio je preokret domaćina.

Izjednačenje je donio Antoine Griezmann iz penala u 34. minuti, a  Argentinac Angel Correa je u šestoj minuti sudijske nadoknada zabio za preokret.

Već u petoj minuti drugog dijela Griezmann je svojim drugim golom potvrdio konačni rezultat. Atletico je sada ušao u pozitivan niz nakon pobjede protiv Borussije Dortmund u Ligi prvaka, a u utorak ih čeka revanš u Njemačkoj.