(LIVE) HŠK Zrinjski 1:0 FK Velež: Preko Ćužea Plemići vode, Čaiću poništen gol zbog ofsajda

Uvaženi čitaoci portala Sport Centar dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 25. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine koji će na stadionu u Mostaru, između Zrinjskog i Veleža.

Treneri Željko Petrović i Dean Klafurić (koji neće danas sjeditin na klupi Rođenih) odredili su početne postave.

ZRINJSKI: Marić, Barišić, Šunjić, Memija, Ćorluka, Ramić, Ivančić, Bradarić, Ćuže, Malekinušić, Bilbija.

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Hrkač, Gholami, Šturm, Pršeš, Čaić, Vehabović, Guliashvili, Suljić, Haskić.

Glavni sudija ove utakmice je Irfan Peljto.

1’ Utakmica je počela.

1’ Odmah prilika za Zrinjski, u njoj se našao Bilbija koji je izblokiran nakonš što je šutirao.

8’ Nakon asistencije Šunjića Ćuže postiže gol na startu utakmice i donosi prednost svom timu.

12’ Haskić je nakon jedne kontre Veleža šutirao glavom, ali lopta odlazi pored gola.

16’ Napad Veleža po desnoj strani, no Guliashvili nije uspio centrirati, odnosno lopta je otišla u gol aut.

20’ Pauza je Čaić je nagazio Bradarića kojem se pruža pomoć pitanje je da li će moći nastaviti utakmicu.

24’ Bradarić ipak mora da napusti igru, a umjesto njega je ušao Kiš.

28’ Matija Malekinušić je sjajno probao, ali nije uspio da savlada golmana Hadžikića.

30’ Pauza za osvježenje je bila pošto je u Mostaru dosta vruće.

36’ Ante Oreč je nakon jednog faula dobio žuti karton.

40’ Bez većih prilika, igra se na sredini terena.

41’ Faul za Velež na nekih 20 metara odlična prilika za ugrozitigol Zrinjskog.

42’ Guliashvili je pogodio stativu bila je ovo odlična prilika za Velež.

45’ Peljto je odlučio da produži utakmicu za dva minuta.

Kraj prvog poluvremena

46’ Počinje drugo poluvrijeme

47’ Malekinušić je zamalo ugrozio golmana Hadžikića nakon što ga je sjajno uposlio Bilija.

49’ Nova dobra prilika za Zrinjski Malekinušić je sjajno istrčao preko desne strane, lopta je došla do Kiša koji je šutirao, ali je bio izblokiran.

51’ Žuti karton za Ramića.

52’ Velež je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda