Zrinjski savladao Borac u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine

Završena je prva utakmica finala Kupa Bosne i Hercegovine između Zrinjskog i Borca na “Stadionu pod Bijelim brijegom” u Mostaru.

Na kraju su se više radovali fudbaleri Zrinjskog koji su slavili pobjedu rezultatom 1:0.

Utakmica je počela, očekivano, brukom i sramotom koju su, po ko zna koji put, priredili “domaći navijači”. Himna naše domovine, Bosne i Hercegovine, je gromoglasno izviždana.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u šestoj minuti. Malekinušić šutirao sa ivice šesnaesterca ali preko gola gostiju. Zrinjski je bio konkretniji na otvaranju utakmice, ali bez ozbiljnijih prilika. Tek u 20. minuti bilježimo udarac Bradarića preko gola. U 26. minuti Mulahusejinović je pokušao iznenaditi golmana Borca šutem sa 25 metara ali Miloševć sigurno hvata loptu.

U 30. minuti Zrinjski dolazi u vodstvo. Malekinušić je dobro proigrao Ćužea koji izlazi skoro sam na golmana gostiju i mirno pogađa za 1:0.

Nastavio je Zrinjski sa kontrolom i dominacijom na terenu i nakon vodećeg pogotka. Tek u 40. minuti bilježimo prvu priliku za goste kada Nišić nakon jednog solo prodora šutira slabo i pored gola Zrinjskog. To je bilo i sve što smo vidjeli u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme je počelo također kontrolom nad igrom ekipe Zrinjskog. u 47. minuti bilježimo pokušaj Tičinovića sa preko 30 metara ali bez veće opasnosti. Ćuže samo tri minute poslijesa šest metara šutira pravo u golmana gostiju i propuštena je još jedna dobra prilika za Zrinjski.

Uslijedio je potom period mirnije igre u kojem smo vidjeli i prve žute kartone večeras, ali i nekoliko izmjena kojima su Petrović i Marinović pokušali osvježiti svoje ekipe. Također, bilo je i nekoliko prekida zbog oštrijih startova na obje strane.

Zrinjski je svakako imao kontrolu nad igrom te nije dopuštao Borcu da ozbiljnije ugrozi njegov gol. Tako je susret i završen a Zrinjski će sa minimalnom prednošću otputovati u Banju Luku na uzvratnu utakmicu.

Uzvratni susret finala Kupa Bosne i Hercegovine se igra 22. maja na “Gradskom stadionu” u Banjoj Luci.

Ove dvije ekipe nastavljaju utrku za prvaka Bosne i Hercegovine. U 31. kolu koje se igra narednog vikenda Zrinjski će gostovati GOŠK-u dok će Borac gostovati Tuzla Cityju.

Finale Kupa Bosne i Hercegovine, prva utakmica:

Zrinjski 1:0 Borac (Ćuže 30’)

Stadion: Stadion pod Bijelim brijegom (Mostar). Glavni sudija: Sabrija Topalović. Pomoćne sudije: Emir Zahiragić, Moamer Čaušević. Žuti kartoni: Šunjić, Bradarić, Bilbija (Zrinjski), Nišić (Borac).

ZRINJSKI: Karačić, Memija (Ćorluka), Šunjić, Barišić, Tičinović, Bradarić, Ilinković (Ramić), Ćuže, Bilbija (Ivančić), Malekinušić, Mulahusejnović.

BORAC: Milošević, Jokić (Pejović), Ćelić, Jurilj, Grahovac, Vuković, Lukić (Makarić), Kulašin (Hrelja), Terzić (Vranješ), Šušić, Nišić (Fićović).