Prva liga FBiH: Stupčanica sa bijele tačke do pobjede u Olovu, Čelik slavio u Zenici

Širom Federacije Bosne i Hercegovine igrane su utakmice 25. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

U terminu od 17:00 odigrano je sedam susreta, a svakako najviše pažnje bilo je usmjereno na onaj u Olovu gdje je konkuretn za prvu poziciju na tabeli NK Stupčanica dočekao ekipu koja se bori za opstanak, gradačačku Zvijezdu. Gosti su pružali sjajan otpor punih 80 minuta, ali domaćin nakon što je Armin Kukić dosudio jedanaesterac golom Fijada Mehanovića dolaze do vodstva i nova tri boda čime ponovo smanjuju zaostatak za Slobodom na svega dva boda.

Čelik je na domaćem terenu ugostio Simm Bau i preokretom ostvario pobjedu od 2:1. Junak zeničke ekipe bio je Anes Mašić koji je u razmaku od svega četiri minute postigao dva gola koja su bila dovoljna za osvajanje nova tri boda NK Čelik.

U ostalim mečevima postignuti su sljedeći rezultati, Bratstvo je u Gračanici savladalo Rudar iz Kaknja rezultatom 2:1 i tako mu produbilo agoniju u borbi za opstanak u Prvoj ligi. HNK Tomislav je također slavio je na domaćem terenu slavio minimalnu pobjedu protiv TOŠK-a kome također preostaje grčevita borba za opstanak. Radnik iz Hadžića je na domaćem bio bolji od Gradine iz Srebrenika, a Goražde je savladalo Jedinstvo rezultatom 2:1. Jedini meč bez pobjednika igran je u Doboju kod Kaknja gdje su Mladost i Budućnost podijelili bodove i remizirali rezultatom 1:1.

Sutra je na rasporedu posljednji susret ovog kola u kome će Gornji Rahić ugostiti lidera na tabeli, tuzlansku Slobodu.