Garzina Minnesota povela u seriji protiv Nurkićevog Phoenixa

Košarkaši Phoenix Sunsa su ove sezone sva tri puta pobjedili Minnesotu, ali na startu četvrtfinalne play-off serije u Zapadnoj konferenciji NBA lige, Timberwolvesi su sačuvali domaći teren i pobjedom od 120:95 stekli prednost od 1:0.

Prva četvrtina je protekla u egalu, ali su u drugoj Timberwolvesi preko Townsa stekli dvocifrenu prednost koja je bila ključna za trijumf. Devin Booker nije bio raspoložen za igru i tu leži ključ slabijeg izdanja Phoenixa koje je predvodio Kevin Durant.

Primakao se Phoenix na minus četiri pred kraj, ali Gobert i raspucani Edwards raznijeli su rivala i na ulasku u posljednju četvrtinu imali plus 20 (92:72).

Tu je meč bio rješen jer domaćini nisu spuštali nivo odbrane i nastavili su da dominiraju do konačnog trijumfa. Na kraju je Anthony Edwards bio najefikasniji kod domaćina sa 33 poena, Karl-Anthony Towns je dodao 19, Nickeil Alexander-Walker jedan manje, a Gobert je uz 14 poena imao i 16 skokova.

Kevin Durant je ubacio 31 poen za Phoenix, a pratio ga je Devin Booker sa 18, dok je Bradley Beal ubacio 15 poena.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić za nešto više od 26 minuta provedenih na parketu imao je učinak od devet poena, četiri skoka i jedne asistencije, dok je Luka Garza za nešto manje od četiri minute  provedene na parketu ubacio pet poena u pobjedi Minnesote.