(POLUVRIJEME) Evropska liga: Italijanski predstavnici u prednosti

Nakon što je riješeno pitanje ko će nastupiti u finalu najelitnijeg klupskog takmičenja, Lige prvaka, na red su došli i polufinalni susreti Evropske lige. Nakon prvih 45 minuta u Italiji domaćin ima minimalnu prednost, a u Njemačkoj gosti su ti koji vode.

(POLUVRIJEME) Atalanta – Marseille 1:0

Nakon remija u Francuskoj Atalanta je na domaćem terenu dočekala francuskog predstavnika, Marseille. Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Sead Kolašinac, zbog povrede večeras neće biti na raspolaganju Gasperiniju baš kao ni Toloi i Holm. Sa druge strane, trener Marseillea, Gasset, zbog povreda nije mogao računati samo na Rongiera.

Prvi susret u večerašnjih rivala igran u Francuskoj završen je rezultatom 1:1 i to je ujedno bio i prvi međusobni susret ove dvije ekipe. Između dvije polufinalne utakmice Atalanta je uspjela slaviti na gostovanju protiv Salernitane u okviru domaćeg prvenstva, a Marseille od prvog polufinala nije imao prvenstvene obaveze.

Domaćin je već na startu susreta imao odličnu priliku, Charles De Ketelaere je šutirao i pogodio okvir gola, a lopta je nakon toga završila u gol-autu, izuzetno raspoloženi De Ketelaere prijetio je u nekoliko navrata, ali nije bilo promjene rezultata sve do 30. minute kada Nigerijac, Lookman, udarcem sa distance dovodi domaćina u vodstvo od 1:0. Nedugo nakon toga zaprijetili su domaći ponovo, ali promjene rezultata nije bilo.

(POLUVRIJEME) Bayer Leverkusen – Roma 0:1

Nevjerovatni Bayer Leverkusen predvođen Xabi Alonsom igra sezonu za pamćenje, a u večerašnjem uzvratu polufinala brani prednost od 2:0, stečenu u prvom susretu igranom u Rimu. Xabi Alonso nije imao problema sa povredama pri odabiru prvih 11, ista stvar je i sa gostujućom ekipom i Daniele De Rossi je imao sve svoje igrače na raspolaganju s tim da su Wirtz kod domaćina i Dybala kod gostiju na klupi.

Bayer je u Rimu slavio sa 0:2, a golove u prvom susretu postigli su Andrich i Wirtz. U periodu između ova dva polufinalna susreta Bayer je odigrao još jednu odličnu utakmicu u kojoj je sa 1:5 savladao Eintracht u Frankfurtu, dok je Roma remizirala u derbijem sa Juventusom 1:1.

Prvi su zaprijetili gosti, Romelu Lukaku se našao u odličnoj prilici već u četvrtoj minuti, ali je Kovar dobro intervenisao. Uzvratili su domaći preko Palaciosa, ali su mreže ostale netaknute. Problem za Romu desio se u 21. minuti kada je zbog povrede teren morao napustiti Spinazzola, a zamijenio ga je Zalewski. Najbolju priliku za domaćina u prvom poluvremenu imao je Palacio, ali je sa distance pogodio samo okvir gola gostiju.Kazna za sve promašene prilike stigla je pred kraj prvog poluvremena, Tah je napravio jedanaesterac, a siguran izvođač najstrožije tačke bio je Leandro Paredes koji je snažno šutirao po sredini gola domaćih.