(VIDEO) Nakon penala Manchester United savladao drugoligaša i plasirao se u finale FA Kupa

Nakon što je jučer Manchester City slavio protiv Chelseaja, danas je Manchester United pobijedio Coventry rezultatom 3:4 nakon penala.

Već od početka utakmice igrači Uniteda preuzeli su inicijativu, a McTominay je u 23. minuti postigao prvi gol, iskoristivši asistenciju Dalota.

Rezultat se nije mijenjao do sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je Fernandes ubacio loptu, a Maguire je matirao golmana Collinsa za 0:2.

U drugom poluvremenu, Fernandes je u 58. minuti postigao treći gol, dok su igrači Coventrya smanjili rezultat u 71. minuti golom Simmsa.

O’Hare je osam minuta kasnije postigao još jedan gol za Coventrya.

Igrači Coventrya su se potpuno vratili u utakmicu golom Wrighta u 93. minuti utakmice. Postigao je pogodak iz penala.

Regularni dio utakmice je završen 3:3. Nakon produžetaka, obje ekipe su imale nekoliko prilika, ali nisu uspjele postići pogodak. U 121. minuti utakmice, Trop je postigao pogodak, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Nakon izvođenja jedanaesteraca, Manchester United se plasirao u finale FA Kupa.

Casemiro nije uspio realizirati prvi jedanaesterac, dok je Wright bio siguran realizator penala. Dalot je postigao pogodak za 1:1, dok je Torp pogodio za 2:1 na kraju druge serije. Treću seriju je otvorio Eriksen golom za 2:2. O’Hare je slabo šutirao, te je Onana obranio njegov pokušaj. Četvrtu seriju je otvorio Bruno Fernandes golom za 2:3, dok je kapetan Sheaf promašio cijeli gol. Meč loptu je iskoristio Hojlund.

Coventry – Manchester United 3:4 (McTominya 23’, Maguire 45+1’, Fernandes 58’, Simms 71’, O’Hare 79’, Wrigth 93’)