Stupčanica iskorsitila kiks Slobode i smanjila zaostatak, Goražde i Zvijezda sigurni na gostovanjima

Odigrana su tri nove utakmice Prve lige BiH, čime je kompletirano 22. kolo.

Nakon što je Sloboda jučer “kiksala” na svom terenu protiv Radnika iz Hadžića, Jedinstvo iz Bihaća ugostilo je drugoplasiranu Stupčanicu, a utakmica je završena rezultatom 0:1. Stupčanica je osvojila vrijedna tri boda golom Karahmetovića u 50. minuti, smanjujući zaostatak za liderom tabele.

Jedinstvo Bihać – Stupčanica 0:1 ( Karahemetović 50’)

Budućnost iz Banovića dočekala je Zvijezdu iz Gradačca, a gosti su slavili rezultatom 1:2. Armin Mujčić je već u 3. minuti postigao gol za Zvijezdu, a Huseinbašić je dodao drugi u 18. minuti. Iako je Kovačević smanjio na 1:2, Zvijezda je odnijela tri boda.

Budućnost – Zvijezda 1:2 (Mujčić 3’, Huseibašić 18’, Kovačević 78’)

TOŠK iz Tešnja i Goražde su odigrali utakmicu u istom terminu, a Goražde je slavilo rezultatom 0:2. Mladi dvadesetogodišnji defanzivac Nermin Mašić postigao je prvi gol već u 7. minuti, dok je Nenad Rašević dodao drugi u 15. minuti. Goražde je tako nakon dva poraza upisalo pobjedu.

TOŠK – Goražde 0:2 ( Mašić 7’, Rašević 15’)