Tuzlanska Sloboda remizirala sa Gornjim Rahićem, kontroverzan penal za goste u sudijskoj nadoknadi

Tuzlanska Sloboda napravila je kiks u 25. kolu Prve lige Federacije BiH remiziravši na gostovanju kod Gornjeg Rahića rezultatom 2:2. Sloboda nikako ne može biti zadovoljna remijem, a posebno je kontroverzan bio jpenal dosuđen u sudijskoj nadoknadi.

Ovaj remi je ponovo oživio dramu u borbi za ulazak u Wwin ligu BiH, s obzirom da Sloboda sada ima samo tri boda više od drugoplasirane Stupčanice.

Sloboda je povela na prepunoj Harf Areni autogolom golmana Bahora već u 5. minuti meča. Međutim, Softić i Mahmud golovima u 26. i 56. minuti kreiraju veliki preokret domaćina. Sloboda je bila pred porazom, ali je Komazec pet minuta prije kraja susreta pogodio za konačnih 2:2.

U sudijskoj nadoknadi Sloboda je imala priliku da dođe do pobjede iz penala, ali golman Bahor je sjajno reagirao i zaustavio šut Komazeca s bijele tačke. Utakmica se završila rezultatom 2:2, te su timovi podijelili bodove. Sloboda je i dalje lider na tabeli sa 58 bodova, ali Stupčanica joj je za petama sa 55 bodova. Gornji Rahić se nalazi na devetoj poziciji sa 34 boda.