Arsenal pobjedom nad Manchester Unitedom ostao u borbi za osvajanje Premiershipa

Fudbaleri Arsenala ostvarili su važnu pobjedu rezultatom 0:1 protiv Manchester Uniteda na Old Traffordu, čime su ostali u igri za osvajanje Premiershipa dva kola prije kraja prvenstva.

Jedini gol na utakmici postignut je u 20. minuti kada je Havertz sjajno asistirao Trossardu, koji je preciznim udarcem zatresao mrežu Uniteda. Iako utakmica nije obilovala stopostotnim prilikama, Arsenal je imao zrelije šanse kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu.

Topnici su imali priliku da riješe susret u 79. minuti kada je Martinelli sjajno šutirao pod prečku, ali je golman Uniteda Andre Onana sjajno intervenisao. U 83. minuti, Rice je također imao priliku za pogodak sa ruba šesnaesterca, ali je golman Uniteda ponovno briljirao i skrenuo loptu u korner.

Nakon ove pobjede, Arsenal je privremeno zauzeo prvo mjesto na tabeli sa 86 bodova, jednim više od Manchester Cityja, ali i uz utakmicu više od njih. Manchester United se trenutno nalazi na osmoj poziciji sa 54 boda.

Arsenal će ostati na vrhu tabele barem do utorka, kada će na teren izaći Tottenham i Manchester City, a borba za titulu u Premiershipu postaje sve uzbudljivija kako se sezona bliži kraju.