Serie A: Udinese i Napoli podijelili bodove

Posljednji susret 35. kola Serie A rezervisan je bio za duel ekipa koje se bore za različite ciljeve. Domaćin, Udinese, se bori za opstanak, a gost, aktuelni prvak Napoli, se bori za izlazak na evropsku scenu u narednoj sezoni. Konačan rezultat postavljen je u sudijskoj nadoknadi i glasio je 1:1.

Udinese je do susret sa aktuelnim prvakom upisao čak sedam uzastopnih susreta bez pobjede, dok su gosti također u krizi o čemu svjedoči i činjenica da već tri kola zaredom ne znaju za pobjedu.

Prvo poluvrijeme nije mnogo ponudilo i završeno je bez ijednog udarca u okvir gola kako domaćih tako i gostujućih igrača.

Nastavak je ipak donio promjenu rezultata, Victor Osimhen na asistenciju Mattea Politana u 51. minuti dovodi goste u vodstvo. Nigerijac je golom postao treći igrač Napolija koji je postigao u šest uzastopnih susreta protiv jednog tima u Seriji A. Prije Osimhena to je čini Higuain protiv Lazija te Mertens u duelima protiv Bologne.

Postigao je Osimhen još jedan gol do kraja susreta, tačnije u 81. minuti, ali je on nakon VAR provjere poništen pa je rezultat na semaforu ostao nepromijenjen.

Ipak, sudijska nadoknada donosi promjenu rezultata, rezervista Isaac Success na asistenciju Kristensena postiže gol za konačnih 1:1.

Sa novim bodom Napoli je stigao na minus pet u odnosu na Lazio koji se nalazi na posljednjem mjestu koje vodi u evropska takmičenja, Udinese nakon remija ostaje na 18. mjestu sa dva boda zaostatka za Empolijem koji je prva ekipa iznad crte. Naredno kolo, Udinese će igrati protiv Leccea, a Napoli će na domaćem terenu dočekati Bolognu.