(VIDEO) Nova blamaža Manchester Uniteda, Crystal Palace sa četiri gola ispratio “Crvene đavole”

Posljednju utakmicu 35. kola engleskog Premiershipa na Selhurst Parku igrali su Crystal Palace i Manchester United, a konačan rezultat susreta bio je ubjedljivih 4:0 za razigrane domaćine.

Crystal Palace igra kao preporođen pod trenerskom palicom Olivera Glasnera koji je uspio sa londonskom ekipom odigrati četiri sjajne utakmice u kojima je ostvario tri pobjede i u takvoj formi dočekati nekada velikana engleskog fudbala, a ove sezone očajni Manchester United koji je u London došao sa željom za bodovima kako bi nastavio borbu za izlazak u Evropu.

Susret je počeo kao iz snova za domaćina, nesmotrena reakcija odbrane Manchester Uniteda omogućila je da neometani Michael Olise u 12. minuti dovede Crystal Palace u vodstvo. Gol Olisea je značio da United nastavlja sa primanjima golova u gostima, naime Crveni đavoli su na svakom ligaškom gostovanju u ovoj kalendarskoj godini primili makar jedan gol.

Prvih 25 minuta proteklo je u dominaciji gostiju, a strijelac prvog gola je u tom periodu čak četiri puta šutirao prema Onaninom golu, dok su svi drugi igrači na terenu uputili samo jedan udarac u istom tom vremenskom razdoblju.

Do prednosti od 2:0 domaćin dolazi u 40. minuti susreta kada francuski napadač Jean-Philippe Mateta postiže gol. Mateta je tako došao do gola u prvih šest domaćih utakmica pod trenerskom palicom Olivera Glasnera. Pogađao je Mateta protiv Burnleya, Lutona, Manchestr Citya, West Hama, Newcastlea te Manchester Uniteda i na taj način postao prvi napadač koji je to uspio nakon Alana Shearera kome je to pošlo za rukom u sezoni 1996/97.

Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 2:0, a gosti iz Manchestera nisu uspjeli uputiti niti jedan udarac u okvir gola domaćih, no ne treba da ih brine taj podatak jer u četiri od šest domaćih susreta od dolaska Glasnera gosti su završavali prvo poluvrijeme bez upućenog udarca u okvir gola Deana Hendersona.

Zanimljiv podatak pronašli su precizni Englezi, a tiče se Casemira koji je i večeras silom prilika igrao na poziciji stopera i u prvih 45 minuta predriblan je četiri puta što je dva puta više od brojke Virgila van Dijka, koji je dva puta manje predriblan u 2998 minuta premierligaškog fudbala. Očajna partija Uniteda ogleda se i u činjenici da je prvi udarac u okvir gola gostiju zabilježen tek u 50. minuti i 14. sekundi susreta no ni on nije mnogo zabrinuo Hendersona.

Dobru igru i potpunu ofanzivu domaći su krunisali trećim golom koji je postigao Tyrick Mitchell u 58. minuti. Bio je to prvi put da Crystal Palace daje tri i više golova u historiji Premier lige na domaćem terenu protiv Manchester Uniteda.

Konačan rezultat za potpunu rapsodiju postigao je u 66. minuti Michael Olise kome je to bio drugi gol na susretu, asistenciju je upisao Daniel Munoz. Oliseov drugi gol na meču bio je 81. gol koji je United primio u svim takmičenjima ove takmičarske sezone što je ujedno i izjednačen negativan rekord iz sezone 1976./77.

Crystal Palace je nanio Manchester United 13. poraz u ovoj sezoni što je također još jedan negativan rekord oboren u ovoj sezoni te sa nova tri boda došao do 14. pozicije u ligi, a posrnuli velikan iz Manchestera može biti i zadovoljan na kraju što se meč završio rezultatom 4:0 jer su domaći igrači imali još nekoliko ozbiljnih prilika za povećanje rezultatske prednosti. Manchester je nakon rekordnog 13. poraza u sezoni na osmoj poziciji sa dva boda zaostatkom za šestoplasiranim Newcastleom. Pitanje je da li će Erik ten Hag dočekati jutro kao trener Manchester Uniteda!?

Engleska Premier liga, 35. kolo
Crystal Palace – Manchester United 4:0 (M. Olise 12’, 66’, J. P. Mateta 40’, T. Mitchell 58’)