Džumhur eliminisan u polufinalima singl i dubl turnira u Tunisu

Damir Džumhur je danas eliminisan sa Challenger turnira u Tunisu i to u obje konkurencije, singlu i konkurenciji parova.

Prvo je Džumhur igrao svoj polufinalni susret protiv španskog tenisera Oriola, Roca Batalla koji se trenutno nalazi na 212. mjestu ATP liste, a koji je protiv Džumhura ostvario pobjedu od 2:0 u setovima za sat i 52 minute igre. Prvi set je španski teniser u svoju korist riješio rezultatom 6:3, a drugi set je nakon nešto više od sat vremena igre Španac slavio 7:6.

Nakon eliminacije u singlu, Damir Džumhur je igrao polufinale i u konkurenciji parova, a partner mu je bio srbijanski teniser Matej Sabanov. Sabanov i Džumhur su u polufinalu pretrpjeli poraz rezultatom 2:0 u setovima od češkog para koga su činili Patrik Rikl i Michael Vrbensky.