SC tim 27. kola WWin lige BiH: Posušaci nastavili s odličnim rezultatima, Bilbija neprikosnoven u napadu

Iza nas je još jedno kolo WWin lige Bosne i Hercegovine, 27. po redu, i sezona ulazi u uzbudljivu završnicu.

Velika borba se vodi i vodit će se do kraja sezone, kako za titulu prvaka koja je faktički bila riješena, preko borbe za mjesta koja vode u evropska takmičenja iduće sezone, pa do borbe za opstanak.

U prošlom kolu smo svjedočili uzbudljivim susretima i rezultatima, a redakcija portala Sport Centar vam donosi najboljih 11 igrača iz 27. kola.

Marko Galić (Posušje) – junak svog tima koji je uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom. Galić se istakao odbranom penala u 17. minuti utakmice, kada je pročitao namjeru napadača Željezničara i zaustavio njegov udarac.

Ante Hrkač (Velež) – iskusni defanzivac “Rođenih”, odigrao je još jednu kvalitetnu utakmicu. Postigao je pogodak u devetoj minuti utakmice protiv Zvijezde 09, što je njegov treći pogodak u sezoni.

Toni Šunjić (Zrinjski) – nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine odigrao je novu utakmicu u dresu aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine. Zrinjski je ostvario pobjedu nad Slogom Meridian, mreža je ostala netaknuta, a ponovno je sigurno, iskusno i kvalitetno djelovao Šunjić.

Vinko Soldo (Sarajevo) – odigrao je novu dobru utakmicu u bordo dresu protiv Borca. Pokrivao je teren dosta dobro, nije pravio velike greške te se zaluženo našao u našem timu kola.

Mihael Kuprešak (Široki Brijeg) – ako se neko “preporodio” u ekipi Širokog Brijega ovog proljeća to je zasigurno dvadesetdvogodisnji Kuprešak. Postigao je vodeći gol u Čitluku protiv Igmana, u susretu ukojem je slavio njegov tim sa ubjedljivih 4:1.

Jakov Balagaić (Borac) – u derbi utakmici protiv Sarajeva Balagić je odigrao 78. minuta u kojim je u veznom redu odlično vodio svoj tim. Kao i kroz cijelu sezonu, tako je i u ovoj utakmici Jakov pružio kvalitetnu partije i pomaže svom timu u ostvarenju njhovog cija.

Dino Skorup (GOŠK) – fudbaler GOŠK-a već drugo kolo postiže pogodak, a ovog puta je postigao gol na utakmici protiv Tuzla Cityja koji je donio jako važna tri boda timu Admira Adžema u borbi za opstanak.

Omar Pršeš (Velež) – fudbaler mostarskog tima je u okviru 27. kola postigao gol koji je pomogao da Velež osvoji puni plijen protiv Zvijezde 09, a pored gola Omar je odgovorio i na sve zadatke u veznom redu, te i na taj način doprinio pobjedi svog tima.

Vinko Rozić (Posušje) – sjajan gol na startu utakmice protiv Željezničara postigao je Rozić koji se, kako se kasnije ispostavilo, bio dovoljan za pobjedu i puni plijen Posušja na domaćem terenu.

Stephen Chinedu (Široki Brijeg) – napadač tima iz Širokog Brijega postigao je gol u visokoj pobjedi njegovog tima nad Igmanom iz Konjica. Chinedu je postigao gol u drugom poluvremenu kada je vratio prednost svom timu nakon što su gosti iz Konjica izjednačili. Tako je ovaj napadač pokazao ponovo svoje napadačke sposobnosti i pomogao svom timu kod osvajanja tri boda.

Nemanja Bilbija (Zrinjski) – najbolji strijelac WWin lige Bosne i Hercegovine ponovo dominira, ovog puta u 27. kolu postiže dva pogotka, jedan iz igre, a jedan sa bijele tačke. Tako aktuelnom prvaku donosi puni plijen protiv Sloge Meridian u Modriči. Bilbija je sada na 19 postignutih pogodaka u sezoni 2023/24.