Real Madrid savladao Zaragozu u okršaju dvojice bosanskohercegovačkih košarkaša

Košarkaši Real Madrida su u okviru 30. kola španske Endesa lige u gostima savladali Zaragozu rezultatom 79:70.

Domaćin je uspio da parira “Kraljevskom klubu” samo u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 20:17 za Rea Madrid, ali u nastavku utakmice gosti su u potpunosti bili dominantni i upisali su 25. pobjedu ove sezone.

Na poluvremenu je Real Madrid imao prednost 37:26, nakon treće četvrtine 63:45, a na kraju meča je bilo konačnih 79:70.

Danas smo na parketu vidjeli i duel dva bosanskohercegovačka košarkaša. Džanan Musa je za Real Madrid postigao 13 poena uz dvije asistencije, dok je na drugoj strani Emir Sulejmanović postigao deset poena uz četiri skoka.

Real Madrid je na prvom mjestu s omjerom od 25 pobjeda i pet poraza, dok je Zaragoza na 13. mjestu s omjerom 11-19.