Sassuolo i Milan u spektakularnoj utakmici podijelili bodove

U sjajnoj utakmici odigranoj na stadionu Citta del Tricolore, Sassuolo i AC Milan su podijelili bodove (3:3) u okviru 32. kola Serie A.

Domaći fudbaleri su briljantno započeli utakmicu. Prvo je u četvrtoj minuti Pinamonti postigao gol na asistenciju Throstvedta. Samo šest minuta kasnije, Lauriente je savladao Sportella i udvostručio prednost domaćina na 2:0. U 18. minuti, Chukwueze je postigao gol koji je poništen zbog ofsajda. Dvije minute kasnije, Leao je smanjio zaostatak golom. U 53. minuti, Lauriente je postigao svoj drugi gol na utakmici, podižući rezultat na 3:1. Jović je u 59. minuti smanjio na 3:2. Chukwueze je ponovno zatresao mrežu, ali nakon VAR pregleda gol je poništen zbog ofsajda. Konačan rezultat utakmice postavio je rezervista Okafor, koji je potrebno samo dvije minute za gol.