Liverpool se porazom udaljio od titule, Fulham siguran na gostovanju

U okviru 33. kola Premier lige odigrana je utakmica na Anfieldu gdje je Crystal Palace gostovao kod Liverpoola, a utakmica je završena rezultatom 0:1.

Liverpool, nakon velikog poraza u Europa ligi od Atalante, doživio je novi poraz, drugi uzastopni. Gosti su u ovu utakmicu ušli nakon dva poraza. Jedini strijelac na utakmici bio je Eze u 14. minuti kada ga je uposlio Mitchell, a on matirao nemoćnog Alissona. Liverpool je prijetio preko Diaza, ali je Henderson sjajno branio tokom čitave utakmice. Mohamed Salah je mogao izjednačiti u prvoj minuti sudijske nadoknade, ali je jedan od defanzivaca gostiju sjajno reagovao. Veliki kiks Liverpoola u borbi za titulu.

U drugom meču West Ham je dočekao Fulham. Fulham je na krilima Pereire ostvario pobjedu. Pereira je prvi gol postigao u devetoj minuti, a u 72. minuti je matirao Fabianskog nakon asistencije Iwobija.

Liverpool – Crystal Palace 0:1 (Eze 14’)

West Ham – Fulham 0:2 (Pereira 9’, 72’)