Borba za Ligu prvaka: Bologna u sjajnom meču slavila na Olimpicu

Jedan od derbija 33. kola Serie A igrao se na Olimpicu, a direktan okršaj u borbi za Ligu prvaka igrali su Roma i Bologna. Pobjedu u sjajnom meču slavili su gosti rezultatom 1:3.

Prije početka susreta večerašnji rivali nalazili su se na četvrtom odnosno petom mjestu. Gosti su bili na četvrtoj poziciji sa četiri boda više od domaćina susreta. Do duela sa Bolognom domaćin je uvezao pet utakmica bez poraza u kojima je savladao gradskog rivala Lazio, te Milan dva puta. Gosti su također u ovaj susret došli sa pozitivnim nizom od četiri uzastopne utakmice bez poraza. Posljednji susret Rome i Bologne završen je domaćom pobjedom Bologne rezultatom 2:0.

Prvu ozbiljniju priliku imali su domaći, El Shaarawy je pokušao, ali je bio neprecizan. Svoju prvu priliku gosti su u 14. minuti odma i realizovali, nevjerovatan pogodak postigao je Oussama El Azzouzi. Asistenciju je upisao Riccardo Calafiori.

Paredes je u 20. minuti prijetio golu gostiju, ali je i njegov udarac završio pored gola gostiju.

Gosti su mogli do kraja poluvremena uduplati svoju prednost, ali je Saelemaekers pogodio prečku. Ipak ono što nije uspio Saelemaekers učinio je mladi Joshua Zirkzee koji je u posljednjoj minuti prvog dijela pogodio za 0:2. Asistenciju kod drugog gola upisao je strijelac vodećeg pogotka.

Na otvaranju nastavka više od igre imali su domaći igrači koji su prijetili u nekoliko navrata, čak u jednom momentu bili nadomak jedanaesterca, ali nakon VAR provjere Maresca nije pokazao na bijelu tačku, a promjene rezultata nije bilo.

Upornost i konstantni napada, ali i izmjena Daniele De Rossia koji je u 52. minuti izveo Tammy Abrahama i uveo Sardara Azmouna kome su trebale samo četiri minute na terenu da postigne gol za 1:2 i da pruži nadu saigračima i navijačima da iz ovog susreta mogu izaći neporaženi. Za Iranca je ovo bio treći gol u ovoj sezoni.

Za novu prednost od dva gola gostiju pobrinuo se Alexis Saelemaekers koji je sjajnim lob udarcem savladao Svilara, a asistenciju za treći gol Bologne upisao je Zirkzee.

Postigli su gosti još jedan gol do kraja susreta, ali je mladog rezerviste Santiaga Castra poništen i rezultat je ostao nepromjenjen.

Nakon izuzetno bitne pobjede gosti su došli do brojke od 62 boda što je sedam više od današnjeg rivala, a dva manje od Juventusa koji se nalazi na trećem mjestu.

Serie A, 33. kolo
Roma – Bologna 1:3 (O. El Azzouzi 14’, J. Zirkzee 45’, S. Azmoun 56’, A. Saelemaekers 65’)