Roma i Juventus odigrali neriješeno na Olimpicu: ”Vučica” nastavlja borbu za plasman u Ligu prvaka

U okviru 35. kola italijanske Serije A na Olimpicu su večeras igrali Roma i Juventus. Krajnji rezultat bio je 1:1. Sve je bilo riješeno u prvom dijelu.

Igrao se 15. minut kada je Lukaku doveo ”Vučicu” u vodstvo. Poravnao je Bremer u 31. minuti. Do kraja prvog dijela domaći su težili da postignu drugi pogodak, ali nisu uspjeli.

Otvaranje drugog dijela bolje otvaraju gosti. Ipak, na golu je bio sjajni Svilar koji je odbranio nekoliko udaraca igrača Juventusa.

Drugi dio drugog poluvremena pripao je Romi. Tražili su šansu da postignu taj drugi pogodak. No, sve je ostalo na pokušajima. Premda je bilo nekoliko dobrih prilika. Posebno u sudijskoj nadoknadi kada je zaustavljen udarac Abrahama.

Ostalo je 1:1. Roma sada ima tri boda više, ali i dvije utakmice više od Atalante.

Ova dva kluba vode borbu za peto mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Juventus je ostao na poziciji broj tri.