Golijada na San Siru: Ekipi Genoe pripao slađi bod u remiju sa Milanom

Fudbaleri Milana remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Genoe rezultatom 3:3 u okviru 35. kola italijanske Serije A.

Publika na San Siru mogla je da svjedoči veoma efikasnoj partiji, ali ne i da ostane zadovoljna konačnih ishodom pošto su izabranici Stefana Piolija ispustili vodstvo u finišu meča.

Sve je počelo šokom za domaće navijače pošto je sudija Prontera dosudio penal za Genou poslije prekršaja Tomorija. Siguran sa bijele tačke bio je Mateo Retegui.

Milan je morao da krene u totalnu ofanzivu, prilike su se stvarale jedna za drugom, pa su tako promašivali Pulišić, Leao i Hernandez. U 45. minuti Florenzi je pogodio za izjednačenje.

Drugo poluvrijeme počelo je slično kao i prvo. Novo vodstvo Genoe donio je Ekuban već u 48. minuti meča.

Uslijedila je nova ofanziva Rososnera, pogodak Chukwueze je poništen zbog ofsajda.

U 72. minuti pogodio je Mateo Gabbia za novo izjednačenje, a tri minute kasnije Olivier Giroud za prednost 3:2.

Puleni Alberta Gilardina, nekadašnjeg fudbalera Milana, nisu se predali, a takav pristup im se isplatio u 87. minuti kada su izjednačili autogolom Thiawa za konačnih 3:3.

Milan je trenutno drugi sa 71 bodom, dok je Genoa 12. na tabeli sa 43 boda.