Derbi u Hrvatskoj završen pobjedom gostiju: ”Modri” savladali Rijeku na Rujevici i približili se osvajanju naslova prvaka

Četir kola prije kraja sezone na Rujevici se odigrao derbi SuperSport HNL-a. Lider prvenstva Dinamo došao je kod drugoplasirane Rijeke s bodom prednosti i u boljem rezultatskom nizu. Na kraju je semafor pokazivao 1:2. Novim trijomfom Zagrepčani su se približili odbrani naslova prvaka.

Ekipa Sergeja Jakirovića prošlog vikenda preuzela je prvo mjesto na tabeli, a kako sada stvari stoje tu će i ostati do kraja prvenstva.

U prvom dijelu domaći su bili bolji, što pokazuje i statistika. Ipak, nije bilo izratzitih prilika. Izabranici Željke Sopića su napadali, dok je Dinamo utakmicu provodio u defanzivnom grču.

Čim je počelo drugo poluvrijeme dosuđen je jedanaesterac za Rijeku. Siguran realizator bio je Marko Pjaca za 1:0. Igrao se 49. minut.

Nakon toga nešto ofanzivnija igra gostiju. Do poravnanja stižu  u 75. minuti. Iz slobodnog udarca fantastično je pogodio Bruno Petković za 1:1.

Igrao se 81.minut kada je nakon ubačaja Pašalića stativu pogodio Smoličić. A onda u  89. minut potpuni preokret. Igrač Dinama Arber Hoxha , koji je ušao s klupe dvije minute ranije, pogodio za konačnih 1:2.