Mašina iz Leverkusena projurila kroz Frankfurt, šampioni Njemačke pregazili Eintracht

Iako su odavno obezbijedili prvu i historijsku titulu u Bundesligi, fudbaleri Bayera iz Leverkusena nastavili su da pomjeraju granice u ovoj nestvarnoj sezoni koju igraju.

Danas su gostovali u Frankfurtu i deklasirali Eintracht sa 1:5, u utakmici 32. kola Bundeslige.

To je izabranicima Xabija Alonsa, koji je ovog popodneva promiješao karte i odmorio glavne igrače, 48. meč bez poraza u ovoj sezoni i sve su bliži neviđenom podvigu da je i okončaju bez poraza na bilo kom susretu.

Do kraja su im u ligi ostali dueli sa Bochumom u gostima i Augsburgom kod kuće, u finalu Kupa Njemačke će odmjeriti snage sa Kaiserslauternom, a u četvrtak ih čeka i revanš polufinala Evropske lige protiv Rome, u koji će unijeti kapital od 0:2 iz Rima. Kako stvari stoje, sezonu će završiti finalnom utakmicom Evropske lige protiv Atalante ili Marssilleja u Dublinu.

Bayer je poveo u 12. minuti golom Granitha Xhake, a domaćin izjednačio pogotkom Ekitike u 32. minuti. Patrick Schick se pobrinuo da se na odmor ode sa prednošću i pogodio je za 1:2.

U nastavku je Xabijeva mašina pojačala ritam, pa je iz penala Palacios u 58. minuti povisio prednost, a Frimpong u 77. minuti krunisao sjajni kontru za 1:4.

Leverkucen je u 89. minutu dobio još jedan penal, a njega je u gol za konačnih 1:5 pretvorio Boniface.

Eintracht je šesti na tabeli i drži mjesto koje slijedeće sezone vodi u Evropsku ligu.