Prva liga FBiH: TOŠK Tešanj slavio protiv Čelika i povećao šanse za opstanak

Danas je odigran posljednji susret 24. kola Prve lige FBiH, a TOŠK iz Tešnja na svom terenu je pobijedio 2:0 zenički Čelik.

Nogometaši TOŠK-a danas su u Tešnju savladali Čelik i tako se izvukli iz zone ispadanja.

Susret u Tešnju trebao je početi u 17 sati, ali kasnio je najmanje 70 minuta, pa je počeo u 18:10. Razlog kašnjenja meča je saobraćajna nesreća koja se dogodila kod Žepča tako da je tim Čelika kasnio na utakmicu.

Iako je bilo šansi, u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. U jednom trenutku na teren su utrčali navijači gostiju iz Zenice. Oni su kroz nekoliko minuta napustili su teren pa je meč nastavljen.

U drugom poluvremenu iskusni Dino Dizadarević nosio je domaće do pobjede. Prvo je pogađao u 73 minuti, da bi potom u 84. minuti sa bijele tačke bio precizan i postavio konačan rezultat meča 2:0.

Ovom pobjedom TOŠK se popeo na 12. poziciju sa bodom više od tri ekipe koje se bore za opstanak u Prvoj ligi FBiH. Zenički Čelik sa 32 boda na devetom mjestu. Do kraja sezone ostalo je još šest kola.