(POLUVRIJEME) Velež golom sa bijele tačke vodi u Mostaru

Na stadionu Rođeni u Mostaru, FK Velež je u 27. kolu dočekao FK Zvijezda 09 i nakon prvih 45. minuta domaći su imali prednost od 1:0.

POLUVRIJEME: 1:0

Domaćin je u ovaj susret ušao kao trećeplasirana ekipa prvenstva i kao veliki favorit, dok su gosti već prežaljeni od većine fudbalskih znalaca i jedan su od sigurnih putnika u niži rang.

U posljednjem odigranom kolu Velež je poražen u mostarskom derbiju, dok je Zvijezda poražena na domaćem terenu u duelu sa GOŠK-om.

Posljednji susret večerašnjih rivala završen je nepopularnim rezultatom 0:0, a u posljednji meč između Veleža i Zvijezde igran u Mostaru domaći su riješili u svoju korist sa visokih 5:0.

Nakon duela Tomanovića i Šturma, glavni sudija meča Miloš Gigović je pokazao na bijelu tačku.

GOOOOL Hrkač je siguran izvođač najstrožije kazne. Hrkaču je to bio treći gol u ovoj sezoni.

Novu priliku za domaće imao je Dino Halilović, ali je njegov udarac išao pravo u dobro postavljenog Jelovca.

Prvu javnu opomenu u redovima domaćina dobio je Halilović u 41. minuti.

Imali su i gosti svoju priliku za poravananje u posljednjim sekundama prvog poluvremena, ali je sjajno branio Hadžikić nakon čije odbrane je Saliman pogodio stativu i prvi dio je završen sa 1:0.