Poluvrijeme: Široki Brijeg rano poveo, Igman zasluženo izjednačio

U toku je prvi susret subotnjeg programa 27. kola WWin lige Bosne i Hercegovine između Širokog Brijega i Igmana.

Rezultat nakon prvih 45 minuta glasi 1:1.

Širokobriježani su agilnije ušli u utakmicu i već od početka nametnuli svoj tempo igre. I to im se vrlo brzo isplatilo, jer su u osmoj minuti došlo do vodstva. Mišić je šutirao i pogodio prečku, a na odbijenu loptu natrčava Kuprešak koji postiže pogodak za 1:0.

Nakon primljenog pogotka “probudili” su se i gosti iz Konjica. Igralo se više na polovini terena koja je pripadala Širokom Brijegu, ali bez konkretnih prilika.

Sredinom prvog poluvremena situacija na terenu se poprilično ujednačila i umirila. Igralo se uglavnom čvrsto i na sredini terena, bez ozbiljnih prodora prema bilo kojem golu.

Tek u 27. minuti bilježimo dobru priliku za Široki Brijeg kada Chinedu ne iskorištava dobru asistenciju Kuprešaka.

Potom su gosti iz Konjica uspostavili kontrolu nad igrom. Imali su više loptu u svom posjedu i pokušavali su ubačajima i dalekometnim šutevima da pronađu “rupu” u odbrani Širokog Brijega ali bez uspjeha, sve do 42. minute.

Tada je Janković, nakon asistencije Denkovića, lijepo šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio za izjednačenje – 1:1.

To je bilo sve što smo vidjeli u prvom poluvremenu na Stadionu “Bare” u Čitluku. Očekuje nas drugo poluvrijeme, a tr boda bi bila od velikog značaja za obje ekipe, posebno za Igman koji se bori za opstanak u društvu najboljih.