Borac preokretom na domaćem terenu rezervisao mjesto u finalu Kupa BiH

Gradski stadion u Banja Luci bio je mjesto odigravanja uzvrata polufinalne utakmice Kupa Bosne i Hercegovine u kojoj je Borac ugostio Široki Brijeg. Nakon nezanimljivog prvog poluvremena u nastavku su viđena čak tri gola i preokret domaćina koji je slavio sa 2:1.

Domaćin je u ovaj susret mogao ući prilično rasterečeno uzmemo li u obzir činjenicu da su u prvoj polufinalnoj utakmici u Širokom Brijegu slavili sa 1:3.

Uzvratni susret polufinala ekipe su počele u sljedećim sastavima:

BORAC: Milošević, Jokić, Pejović, Jurilj, Fićović, Subić, Lukić, Kvržić, Vranješ, Kulašin i Terzić.

ŠIROKI BRIJEG: Puljić, Mužek, Barišić, Mišić, Bagarić, Matić Marko, Buljan, Matić Mislav, Taraba, Benić i Tomić.

Glavni sudija meča u Banja Luci bio je Sabrija Topalović iz Zenice.

Prvi su zaprijetili gosti, udracem Ilije Bagarića koji je na žalost gostujućih igrača otišao pored gola Miloševića.

Na prvi pokušaj domaćih čekalo se do 17. minute kada je Lukić glavom nakon kornera šutirao u okvir gola Puljića.

Prva javna opomena viđena je u 30. minuti kada je Sabrija Topalović u svoju bilježnicu, zbog simuliranja upisao Bagarića.

U 41. minuti uzbuđenje pred golom Širokog, Pejović je pokušao atraktivno, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Do kraja prvog poluvremena ‘požutio’ je i jedan domaći igrač, Stefan Fićović, a gosti su preko Mišića ponovo prijetila, ali je bio neprecizan.

Prvo poluvrijeme je okončano bez sudijske nadoknade.

Drugo poluvrijeme je počelo na sličan način kao i prvo, prilikom i udarcem Ilije Bagarića koji je i ovog puta otišao pored gola.

Uzvratili su domaći u 52. minuti, Lukić je umalo iskoristio pogrešku Matića, ali ipak nije uspio uputiti dovoljno dobar povratni pas.

Stephen Chinedu je umjesto Benića ušao u igru u 62. minuti susreta u redovima gostiju koji su minut nakon izmjene ozbiljno zaprijetili nakon slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, Mišić je šutirao, ali je odbranio Milošević.

Marčetić i Grahovac su zamijenili Lukića i Vranješa u redovima domaće ekipe.

GOOOOL Marko Matić dovodi goste u vodstvo golom u 67. minuti nakon centaršuta Petra Mišića.

GOOOOL Eurogol Stefana Fićovića u 77. minuti, nakon slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora odbijenu loptu Fićović ‘hvata’ na volej i postiže eurogol za poravnanje rezultata.

GOOOOL Damir Hrelja nakon sjajne akcije i duplog pasa sa Grahovcem donosi potpuni preokret Borcu u 87’.

Sudija Topalović je drugo poluvrijeme nadoknadio sa dvije minute u kojima nije bilo promjene rezultata.

Borac je nakon dvomeča sa ukupnih 5:2 prošao u finale Kupa BiH gdje će čekati uspješnijeg iz duela Zrinjskog i Sloge Meridian.