(POLUVRIJEME) Posuđeni igrač FK Sarajevo donio prednost Veležu

Drugu utakmicu današnjeg programa 28. kola WWin lige Bosne i Hercegovine u Mostaru igraju domaćin Velež i Sloga Meridian. Na kraju prvog poluvremena domaćin ima prednost od jednog gola.

POLUVRIJEME: 1:0

Gosti iz Doboja su u blagoj krizi rezultata jer su u prethodne tri utakmice upisali tri uzastopna poraza. Domaćin je u posljednjem kolu odigrao sjajnu utakmicu i slavio pobjedu rezultatom 3:1.

U ovaj meč 28. kola ekipe su ušle sa treće odnosno sa šeste pozicije i novi bodovi su bili neophodni kako bi nastavili borbu za mjesta koja vode u evropska takmičenja.

Posljednji međusobni susret Veleža i Sloge odigran u Modriči završen je nepopularnim rezultatom 0:0.

Uvodnih petnaestak minuta susreta na Areni Rođeni protekli su bez nekih većih uzbuđenja i bez izglednih prilika na jednoj ili drugoj strani.

Prvi žuti karton na utakmici viđen je u 22. minuti kada je Popara upisan u bilježnicu glavnog sudije, Harisa Halkića.

Prinudna izmjena za domaćina desila se u 23. minuti a umjesto povrijeđenog Oreča ušao je Edo Vehabović.

Domaćin je do prednosti došao u 29. minuti, Guliashvili je šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara od gola Nemanje Ščekića, a lopta je do gola pogodila jednog od igrača u živom zidu te tako prevarila golmana gostiju.

Oficijelni sipker je u 34. minuti obznanio da se na stadionu Rođeni nalaze novi selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez, ali i Emir Spahić što su svi prisutni navijači nagradili ogromnim aplauzom.

Gosti su prvu ozbiljniju priliku imali u 37. minuti Grabež je odlično šutirao glavom, ali je sjajno intervenisao golman domaćih Hadžikić.

Do kraja poluvremena domaćin je prepustio inicijativu gostima, ali promjene rezultata nije bilo.