Manchester City siguran na Etihadu, Brentford savladao Sheffield našeg Ahmedhodžića

Nakon sjajnog duela između Newcastlea i Tottenhama kojim je započeto 33. kolo engleskog šampionata, od 16:00 odigrana su četiri zanimljiva susreta.

Manchester City – Luton 5:1

Građani su na domaćem terenu trebali pobjedu kako bi ostali u utrci za titulu i kako bi napravili bodovnu razliku u odnosu na Liverpool i Arsenal koji tek treba da odigraju utakmice 33. kola. Meč protiv slabašnog Lutona je odlično počeo za domaćina, autogol je postigao defanzivac gostiju Daiki Hashioka već u drugoj minuti. U drugom poluvremenu golčina Kovačića pa onda realizovan penal Haalanda za 3:0. No, tračak nade gostima dao je Ross Barkley koji je postigao gol u 81. minuti. Do kraja su domaći uspjeli postići još dva gola, prvo je pogodio Doku, a nakon njega i Gvardiol koji je postavio konačnih 5:1. Nakon ove pobjede City ima dva boda prednosti u odnosu na Liverpool i Arsenal.

Brentford – Sheffield 2:0

Brentford je na domaćem terenu dočekao posljednjeplasirani Sheffield za kojeg nastupa i naš reprezentativac Anel Ahmedhodžić koji je na terenu proveo svih 90 minuta. Domaćin je slavio rezultatom 2:0, a Oliver Abaister je autogolom u 63. minut doveo domaćina u vodstvo da bi u sudijskoj nadoknadi Frank Onyeka postavio konačnih 2:0.

Burnley – Brighton 1:1

Burnley je kao domaćin ugostio Brighton i na kraju osvojio samo bod iako su oni prvi došli u vodstvo. Rezervista Josh Brownhill je samo sedam minuta nakon ulaska postigao gol za vodstvo, ali je golman domaćih autogolom donio poravnanje gostima za konačnih 1:1.

Nottingham Forest – Wolves 2:2

Odličan meč odigran je na City Groundu. Prvi su u vodstvo došli gosti golom Cunhe u 40. minuti, ali domaći preko Gibbs-Whitea uspijevaju izjednačiti do kraja prvog dijela. U 57. domaćin realizuje potpuni preokret golom Danila, ali gosti drugim golom Cunhe poravnavaju rezultat na 2:2.