(LIVE) Sarajevo 2:0 Velež: Iliev odbranio penal Hrkaću

Cijenjeni posjetitelji web portala Sport Centar, dobrodošli na tekstualni prijenos derbija 29. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

82’ Iliev brani udarac Hrkaća sa 11 metara.

81’ Penal za Velež!

78’ Izmjena u Sarajevu. Iz igre izlazi Čataković, strijelac drugog pogotka i asistent kod prvog, a umjesto njega ulazi Mehmedović.

73’ Odlična prilika za Velež. Šikalo je sam upropastio dobru poziciju i zaradio velike kritike sa svoje klupe.

70’ Izmjena u Veležu. Iz igre izlazi Peco, u igru ulazi Mlinarić.

65’ Čataković se ponovo našao u odličnoj prilici ali Hadžikić brani.

62’ GOOOOOOL! Sarajevo vodi 2:0. Čataković je sa 16 metara odlično šutirao i postigao 14. pogodak ove sezone u bordo dresu.

61’ Dalekometni pokušaj E. Halilovića ali lopta odlazi daleko od gola Ilieva.

57’ Nakon što je to učinio Rožman, sada trostruku izmjenu pravi i Dean Klafurić. Iz igre izlaze Džafić, Čaić i D. Halilović, a ulaze Haskić, Šikalo i E. Halilović

53’ Trostruka izmjena kod Sarajeva. Izlaze Oliveira, Anđušić i Mustafić, a ulaze Kyeremeh, Julardžija i Hasić.

52’ Džafić se izborio za slobodan udarac ali isti igrač pogađa u živi zid nakon šuta.

50’ Odličan pokušaj Džafića sa distance ali lopta odlazi pored gola.

49’ Solo prodor Anđušića i šut pravo Hadžikića.

46’ Žuti kartoni na obje strane. Matanoviću zbog povlačenja, Suljiću zbog prigovora.

45’ Počelo je drugo poluvrijeme u derbiju 29. kola između Sarajeva i Veleža.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45’ Nadoknada prvog poluvremena iznosi jednu minutu.

36’ Ponovo dobar šut Čatakovića ali lopta odlazi u korner.

30’ Protest Hordi zla doživio je kulminaciju. Najvatreniji navijači Sarajeva napustili su svoju matičnu tribinu na “Koševu”.

29’ Čataković šutira pravo u Hadžikića sa vrha šesnaesterca.

23’ Odlična prilika za Sarajevo. Čataković je došao do lopte na vrhu šesnaesterca nakon jednog izbacivanja Solde, ali Hadžikić odlično brani.

12’ Dok na terenu nema uzbuđenja, na tribinama je zanimljivo. Naime, navijačka grupa domaćih, Horde zla, još uvijek ne navijaju na sjevernoj tribini. Očigledno je riječ o protestu zbog strogih i besmislenih kontrola MUP-a prilikom ulaska koje su proizvele ogromne gužve. Na sjevernoj tribini nema ni tranasparenata.

10’ Sarajevo je imalo dva uzastopna kornera ali nakon njih nije bilo većih opasnosti po gol Veleža.

7’ Nakon šokantnog vodstva Sarajeva u prvoj minuti, dosta mirna igra na obje strane.

2’ GOOOOOOL! Sarajevo vodi sa 1:0 već od prve minute pogotkom Oliveire. Čataković je dobro prošao po desnoj strani i asistirao brazilskom fudbaleru za deveti pogodak u sezoni.

1’ Počeo je susret starih rivala na “Koševu”.

-5’ Igrači obje ekipe izlaze na teren.

Treneri Rožman i Klafurić su odredili koji će fudbaleri početi ovaj susret.

SARAJEVO: Iliev, Matanović, Čataković, Oliveira, Beganović, Soldo, Kapetanović, Čelik, Anđušić, Đuričković, Mustafić.

VELEŽ: Hadžikić, D. Halilović, Zvonić, Hrkać, Šturm, Pršeš, Čaić, Vehabović, Suljić, Peco, Džafić.