Tea Kovačević osvojila titulu na ITF-u i ušla u TOP 10 juniorki Evrope

Tea Kovačević osvojila je nevjerojatne rezultate u posljednjih mjesec dana, što je dovelo do TOP 10 juniorki na rang listi Tennis Europe do 14 godina i TOP 100 juniorki do 16 godina starosti. Trenutno je deveta juniorka Europe do 14 godina i devedesetsedma u kategoriji do 16 godina na zvaničnim rang listama Tennis Europe.

Njeni izvanredni rezultati ostvareni su na turnirima druge kategorije iz kalendara Tennis Europe, koji su se održali u Srbiji. Na turniru “YASON CUP 2024” u Novom Sadu, Tea je osvojila duplu krunu, pobjedivši u pojedinačnoj konkurenciji i u igri parova. Nakon toga, na turniru “PECIN MEMORIJAL 2024” u Pančevu, Tea je ostvarila još jedan uspjeh, stigavši do finala u pojedinačnoj konkurenciji i osvojivši prvo mjesto u igri parova.

Ostvarenim rezultatima u Srbiji, Tea je došla na trinaesto mjesto na rang listi najboljih juniorki Evrope u kategoriji do 14 godina. Njen otac i trener Marko Kovačević odlučio je da naredni nastup Tea ima na turniru Super kategorije iz kalendara Tennis Europe u Portugalu. Na turniru “XXX Taca Internacional Maia Jovem 2024” u Mali, Tea je izborila četvrtfinale u pojedinačnoj konkurenciji i došla do polufinala u igri parova.

Tea je također ostvarila nevjerojatan uspjeh na ITF juniorskom turniru u Skadru, Albanija, gdje je došla do finala i osvojila svoju prvu titulu iz svjetskog ITF kalendara u kategoriji juniorski do 18 godina starosti. S nepunih četrnaest godina, Tea je demonstrirala izuzetnu sposobnost i talent, pobijedivši mnogo starije i iskusnije protivnice na putu do finala.