(LIVE) Sarajevo 2 : 1 Zvijezda: Potpuna kontrola domaćih igrača, navijači ovacijama ispratili Hasića

Poštovani posjetioci web portala Sport Centar, dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice 31. kola WWin lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Zvijezde 09.

84’ Odličnu partiju Hasića nagradili su domaći navijači pri njegovom izlasku iz igre, a umjesto njega je u igru ušao Mehmedović.

82’ Ristanović je izašao iz igre, a ušao je Nikola Đurić.

81’ Ponovo se u dobroj prilici našao rezervista Kyeremeh koji je uputio osmi udarac u okvir gola gostiju, ali je golman Zvijezde bio na visini zadatka.

79’ Raca i Dujković ulaze u igru kod gostiju, a zamijenili su strijelca gola Vukoju i Karaklajića.

75’ Čataković je mogao kompletirati hat trick, ali je njegov udarac odbranio golman Zvijezde.

71’ Nova izmjena u redovima Sarajeva, Mustafić izlazi, a mijenja ga Buljubašić.

70’ Nova opasnost pred golom domaćih, ali Kyeremeh je neprecizan.

65’ Agilni Hasić je ponovo zaprijetio, ali njegov udarac je opet otišao malo proed gola gostiju, Šipovac je zamijenio Rahimića.

63’ Beganović dodaje do Čatakovića koji sjajno šutira u dalji ugao i pogađa za potpuni preokret domaćina.

61’ Nestvaran promašaj Beganovića nakon asistencije Kyeremeha.

57’ Nova izmjena u redovima domaćih, Duraković je izašao iz igre, a zamijenio ga je Radović

56’ GOOOOL Sjajan centaršut Hasića, gol za izjednačenje postiže Hamza Čataković.

55’ Novi korner za domaćina, ali nema promjene rezultata.

54’ Svoj udarac isprobao je i Matanović, ali ni njegove nišanske sprave nisu adekvatno podešene u večerašnjem meču.

52’ Hamza Čataković je šutirao iz izgledne prilike pored gola.

51’ Novi žuti karton za goste, Mahir Rahimić je upisan u bilježnicu glavnog sudije.

50’ Petar Karaklajić je prvi igrač Zvijezde sa javnom opomenom.

48’ Hasić ponovo zaprijetio, njegov udarac je izblokiran.

Na početku drugog poluvremena izmjena u domaćoj ekipi Kyeremeh je ušao umjesto Anđušića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45’ Sudijska minuta iznosila je dvije minute

43’ Slobodan udarac na ivici kaznenog prostora gostiju, Mustafić je šutirao visoko preko gola.

38’ Nezgodan pad mladog Rahimića, ali je nakon intervencije ljekarskog tima sve uredu.

34’ Hasić se sjajno izborio za udarac, ali njegov udarac ide preko gola gostiju.

29’ Matanović je prvi igrač sa žutim kartonom na meču, propustit će utakmicu narednog kola.

28’ Najbolja prilika za Sarajevo u dosadašnjem dijelu utakmice, Hasić se našao sam ispred golmana gostiju, ali je Damjanović odlično intervenisao.

26’ Peti korner za domaće, ali bez pravog učinka.

17’ Mustafić je pokušao iz slobodnog udarca, ali je on otišao visoko preko gola.

15’ GOOOOL Božo Vukoja dovodi goste u vodstvo.

14’ Novi korner za domaće igrače, treći u uvodnom dijelu susreta. Hasić je centrirao na drugu stativu, Soldo šutirao glavom, ali nedovoljno jako da savlada Damjanovića.

7’ Prva ozbiljna prilika za goste, Saliman utrčao iza leđa odbrane Sarajeva, ali je Iliev bio na visini zadataka te odbio loptu u prvi korner za goste.

6’ Novi korner za domaće, centaršut na drugu stativu nije mnogo zabrinuo odbranu domaćina.

5’ Mustafić šutira sa distance, ali Damjanović ponovo dobro brani.

3’ Prvi korner za domaćina, Matanović je centrirao, ali je Luka Damjanović boksao i otklonio opasnost.

2’ Prva prijetnja po gol gostiju, Anđušić je isprobao svoj udarac, ali je lopta otišla pored gola. Anđušić se od prve minute našao na terenu iako je prvobitno kao starter planiran Julardžija.

1’ Počeo je susret na Koševu, sa centra su prvi krenuli domaći igrači.

-10’ Domaćin će eventualnom pobjedom u večerašnjem susretu matematički obezbijediti plasman u evropska takmičenja.

-20’ Glavni arbitar večerašnjeg susreta će biti Haris Halkić, a njegovi pomoćnici će biti Hasan Nanić i Arnel Novalić.

-¸25’ Dvojica trenera su odredila sljedeće igrače da započnu večerašnji susret.

SARAJEVO: Iliev, Duraković, Matanović, Čataković, Hasić, Anđušić, Beganović, Soldo, Čelik, Đuričković, Mustafić.

ZVIJEZDA 09: Damjanović, Janković, Ristanović, Tomanović, Rahimić, Vadze, Karaklajić, Saliman, Ponjević, Šapić, Vukoja.

-30’ Utakmica se igra na Stadionu “Koševo” sa početkom u 20:00.