(FOTO) FK Sarajevo na krilima Hamze Čatakovića pobijedio Zvijezdu 09 i osigurao učešće u Evropi

Na najvećem bh. stadionu odigrana je prva utakmica 31. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Zvijezde 09. Na kraju je semafor pokazivao 2:1. Ovim trijumfom Bordo tim je osigurao učešće u Evropi. Ipak, trijumf je došao mnogo teže od očekivanog. No, krenimo redom.

Gol gostiju nakon ofsajda koji nije signaliziran

U uvodu  utakmice tim sa Koševa odmah je zaprijetio. Pored gola šutirao je Anđušić. Nekoliko minuta poslije pokušao je i Hasić, ali bez uspjeha.  Domaći su najčešće probijali preko desne strane gdje se bio raspoloženi Beganović. Ipak, rezultat se nije mijenjao.

No, jeste na drugoj strani u 15. minuti. Nakon odbrane Ilieva lopta je došla do Vukoje koji je pogodio mrežu Sarajeva za 0:1. Na usporenom snimku vidi se da je igrač gostiju Rahimić bio u nedozvoljenoj poziciji, ali pomoćni sudija nije podigao zastavicu.

Potom je uslijedila ofanziva domaćih. U 25. minuti Hasić puca sa nekih 20 metara, lopta odlazi visoko preko gola. Samo minutu poslije isti igrač izlazi ”oči u oči” sa golmanom Damjanovićem koji brani njegov udarac. U 35. minuti Hasić je neprecizan.

U 44. minuti Mustafić  iz slobodonog udarca puca preko gola. Ostalo je 0:1 nakon prvih 45 minuta.

Kyeremeh pokrenuo ekipu

Kako je završeno prvo, nastavljeno je i drugo poluvrijeme. Tim sa Koševa napada iz svih oružja. Treba naglasiti da je Rožman u igru ubacio Kyremeha koji je dodatno pokrenuo tim.

Gosti su utakmicu provodili u teškom defanzivnom grču. Pritisak je konačno urodio plodom u 54. minuti. Hasić odlično asistira za Čatakovića koji je poravnao na 1:1. Potom je dobru priliku imao Beganović, ali je šutirao pored gola.

Do potpunog preokreta domaći dolaze u 63. minuti kada Beganović dodaje do Čatakovića koji drugi put sjajnim udarcem matira Damjanovića za 2:1. Igrao se 67. minut kada su domaći tražili jedanaesterac, ali je sudija odmahnuo rukom. Nekoliko minuta poslije Kyremeh puca, a lopta odlazi preko gola. Čataković je mogao do hat-tricka u 74. minuti. No,  ovaj put uspješniji je bio čuvar mreže gostiju Damjanović. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao.