Prva liga FBiH: Sloboda, Stupčanica, Bratstvo, Simm Bau, Budućnost, Jedinstvo ostvarili nove pobjede

U okviru 24. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrano je sedam zanimljivih fudbalskih duela.

Svi susreti su počeli od 17:00.

FK Rudar Kakanj – NK Zvijezda 1:1

Rudar je na domaćem terenu u Kaknju dočekao Zvijezdu iz Gradačca u susretu u kome su domaćinu bodovi bili prijeko pogrebni kako bi mirnije ušao u finiš sezone.
Ipak, gosti već u 10. minuti golom Emina Trnke došli do prednosti koju nisu uspjeli sačuvati do kraja susreta. Zvijezda je imala prednost sve do 82. minute kada je Hrustanović postavio konačan rezultat utakmice(1:1).

OFK Gradina – NK Stupčanica 0:2

Drugoplasirana ekipa Prve lige FBiH, NK Stupčanica je gostovala u Srebreniku. Gosti iz Olova su golovima Božića i Islamagića ostvarili bitnu pobjedu te na taj način održali korak za prvoplasiranom Slobodom. Gradina je nakon desetog poraza samo šest bodova iznad pozicije koja vodi u niži rang.

FK Budućnost – FK Radnik 2:1

Ekipa koja se prije ovog susreta nalazila na sredini tabele, Budućnost je u Banovićima dočekala Radnik iz Hadžića koji pripada grupi ekipa kojima su bodovi u svakom kolu neophodni.
Domaćin je preko Eldina Trumića u prvom minutu sudijske nadoknade stigao do vodstva. U 61. minuti domaćin je u problemu, zbog direktnog crvenog kartona za Asima Muratovića ostaju sa igračem manje. Smanjili su gosti golom Nargalića u 71. minuti. Konačan rezultat utakmice postavio je Saletović za 2:1.

NK Jedinstvo – FK Mladost 2:0

Izuzetno zanimljivu utakmicu u Bihaću igrale su dvije posljednjeplasirane ekipe Prve lige FBiH.
Jedinstvo je dočekalo Mladost, a nakon prvog poluvremena domaćin je imao prednost od 1:0, gol je postigao Benjamin Kurić.
Drugi gol Jedinstva koji je postigao Ensar Imamagić izazvao je veliko nezadovoljstvo gostiju koji su u jednom trenutku razmišljali o prekidu utakmice.
Do kraja se rezultat nije mijenjao, a Mladost je novim porazom napravio još jedan korak prema nižem rangu.

FK Sloboda – FK Goražde 1:0

Sloboda je na domaćem terenu dočekala Goražde u kome je trebala bodove kako ni održala prednost u odnosu na drugoplasiranu Stupčanicu.
Prvo poluvrijeme je okončano bez golova, ali domaćin ipak u 70. minuti sa bijele tačke dolazi do tražene prednosti.
Do kraja se rezultat nije mijenjao i Sloboda je ostala na prvom mjestu uz pet bodova prednosti u odnosu na ekipu iz Olova.

NK Bratstvo – HNK Tomislav 2:0

Gračanica je bila mjesto susreta Bratstva i gostiju iz Tomislavgrada.
Domaćin je sa 2:0 ostvario pobjedu, a strijelci u ovom susretu su bili Husein Poturalić u 27. minuti i Arnes Ćorić u 76. minuti susreta. Bratstvo je nakon nove pobjede ostalo na trećoj poziciji, a gosti su nakon poraza šesti na tabeli.

OFK Simm Bau – FK Gornji Rahić 3:1

U Maglaju je Simm Bau dočekao ekipu Gornji Rahić.
Gosti su u 25. minuti stigli do vodstva golom Eldina Mehmedovića. Domaćin samo dvije minute kasnije stiže do poravnanja preko Predraga Vladića, u 78. minuti Anes Vazda donosi potpuni preokret domaćinu. Prenost su povečali golom u sudijskoj nadoknadi.
Ekipa iz Maglaja je nakon desetog trijumfa ostala u gornjem dijelu tabele.