Liga 6: Igokea savladala Bosnu, Borac bolji od Širokog

Odigrana su tri susreta Lige 6 za prvaka košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine. Dvije pobjede ostvarili su domaćini, Igokea i Borac, a u gostima je slavila Mladost.

U Laktašima je Igokea u derbiju kola dočekala sarajevsku Bosnu. Domaćin je do samog početka zaigrao dobro i nakon uvodnih deset minuta imao prednost od pet poena. Gosti iz Sarajeva ipak u drugoj četvrtini pružaju igraju mnogo bolje i na pauzu se odlazi sa samo jednim poenom prednosti za domaće igrače. Treća četvrtina je ponovo donijela dobru igru domaćih koji su stigli do prednosti od devet poena, a ta prednost je bila dovoljna zaliha za posljednju četvrtinu u kojoj su domaći košarkaši uspjeli sačuvati stečenu prednost i slaviti pobjedu rezultatom 81:69. Najbolji strijelac susreta bio je Goran Filipović sa 20 postignutih poena, Haris Ćurevac je u dresu gostiju postigao 15 poena.

Borac je na domaćem parketu u Boriku dočekao Široki Brijeg i slavio pobjedu rezultatom 70:61. Odličnu partiju pružio je Jarod West u dresu Borca, West je postigao 17 poena za svoju ekipu, Carlos Pepin je bio najefikasniji igrač gostiju sa double-double učinkom od 13 poena i 12 skokova.

Jedinu gostujuću pobjedu u Mrkonjić Gradu ostvarili su košarkaši tuzlanske Slobode koji su slavili rezultatom 80:92. Najefikasniji igrači susreta bili su Matija Popović kod domaćina sa 19 postignutih poena i Andrija Bojić sa 18 postignutih poena u redovima pobjedničke ekipe.