Bayer Leverkusen pobjedom zaokružio fenomenalnu sezonu

Bayer Leverkusen je u posljednjem kolu Bundeslige dočekao ekipu Augsburga i ostvario pobjedu od 2:1. Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo domaćoj ekipi. U 12. minuti sjajni nigerijski napadač Boniface pogađa za 1:0. Ovo je bio njegov 14. pogodak ove sezone. U 27. minuti već je bilo 2:0. Danas izuzetno raspoloženi Andrich atraktivno petom postiže pogodak.

Iz prvog poluvremena vrijedi izdvojiti i pokušaj našeg reprezentativca Demirovića ali je njegov pokušaj zaustavio Hradecky. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 2:0. Drugo poluvrijeme je odigrano u nešto slabijem tempu. Mladi Komur je postigao prvi gol u dresu Augsburga, sjajno je pogodio sa ivice šesnaesterca, igrao se 62. minut. Schick je bio u izglednoj poziciji u 66. minuti ali je šutirao preko gola. Andrich i Xhaka pokušavaju u razmaku od 2 minute ali golman gostiju fantastično brani. Wirtz u 79. minuti izlazi 1 na 1 sa golman ali ne uspijeva pogoditi.

U 87. minuti Stanišić sjajno prolazi po desnoj strani i upošljava Wirtza ali Koubek ponovo sjajno brani. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata. Bayer Leverkusen je pobjedom od 2:1 zaokružio fenomenalnu sezonu koju je završio bez poraza.

Bayer Leverkusen – Augsburg 2:1

Borussia Dortmund – Darmstadt 4:0

Eintracht Frankfurt – RB Leipzig 2:2

Heidenheim – Koln 4:1

Hoffenheim – Bayern 4:2

Stuttgart – Monchengladbach 4:0

Union Berlin – Freibrug 2:1

Werder Bremen – Bochum 4:1