Girona savladala Barcelonu, ostvarila historijski uspjeh te osigurala titulu Real Madridu

Odličan meč viđen je u okviru 34. kola španske La Lige, Girona je dočeala Barcelonu i u susretu u kome je viđeno čak šest golova domaćin je slavio sa 4:2.

Gosti iz Barcelone su poveli već u trećem minutu sureta, Andreas Christensen je pogodio na asistenciju Lamine Yamala. Ipak samo minut kasnije domaćin uzvraća, Ivan Martin je asistent, a Artem Dovbyk postiže izjednačujući gol. Do kraja prvog poluvremena, u sudijskoj nadoknadi Alejandro Hernandez dosudio je jedanaesterac za goste, siguran izvođač bio je Robert Lewandowski koji je stigao do svog 17. pogotka u ovoj sezoni.

Domaćin se nije predavao, a sve to se isplatilo u 66. minuti kada Portu koji je u igru ušao samo minut ranije postiže gol za 2:2, asistenciju je upisao Dovbyk. Dvije mintue kasnije realizovan je ekspresan preokret domaćih, Miguel Gutierrez je strijelac, Portu je upisao asistenciju. Konačnih 4:2, u 74. minuti postigao je Portu te na taj način osigurao plasman Girone u Ligu prvaka prvi put u klupskoj historiji.

Pobjedom je Girona osigrala i naslov prvaka Real Madridu koji je sada i matematički osigurao 36. titulu u klopskoj historiji.

La Liga, 34. kolo
Girona – Barcelona 4:2 (A. Dovbyk 4’, Portu 65’, 74, M. Gutierrez 67’ / A. Christensen 3’, R. Lewandowski pen. 45’ + 1’)