‘Poker golova’ Erlinga Haalanda, Manchester City nastavio utrku za titulu

Manchester City je na domaćem terenu u okviru 36. kola Premier lige ugostio Wolves i ostvario jako bitnu i uvjerljivu pobjedu rezultatom 5:1.

Obzirom da je Arsenal u ranijem terminu ostvario sigurnu pobjedu, igrači Pepa Guardiole su iz ovog meča trebali sva tri boda kako bi održali korak u borbi za titulu sa londonskom ekipom.

Da ništa neće prepustiti slučaju domaći igrači su predvođeni Haalandom pokazali već u prvom poluvremenu. Haaland je u 12. minuti bio siguran izvođač penala, a nakon toga je i u 25. minuti postigao drugi gol, a u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postigao je svoj treći gol, a drugi sa bijele tačke. Utjehu gostujućim igračima i kakvu takvu nadu pružio je Hee-Chan Hwang golom u 53. minuti. Minut kasnije ponovo Haaland stupa na scenu postigavši svoj 36. gol u svim takmičenjima za Manchester City. Konačan rezultat postavio je rezervista Julian Alvarez golom u svom jubilarnom stotom nastupu za Građane.

Novom pobjedom City je prišao Arsenalu na bod uz utakmicu manje.

Premier liga, 36. kolo
Manchester City – Wolves 5:1 (E. Haaland pen. 12’, 25’, pen. 45’+3’, 54’, J. Alvarez 85’ / H.C. Hwang 53’)