Prvenstvo BiH: Igokea slavila protiv Borca

U okviru drugog kola Prvenstva Bosne i Hercegovine u grupi za prvaka, Borac je ugostio Igoeku, a utakmica je završena rezultatom 65:71 u korist gostiju. Borac je u prethodnom kolu slavio na gostovanju u Sarajevu protiv KK Bosna Meridianbet rezultatom 74:81, dok je Igokea slavila protiv Mladosti rezultatom 98:74.

Gosti su od samog početka imali prednost u utakmici i uspjeli su ostvariti pobjedu. U prvoj četvrtini rezultat je bio 17:23 u korist gostiju, dok su domaći pružili nešto bolji otpor u drugoj četvrtini, te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 35:42. U trećoj četvrtini, gosti su održavali prednost od deset poena, vodeći sa 48:58. U posljednjoj četvrtini, domaći su uspjeli smanjiti zaostatak, no utakmica je završena rezultatom 65:71 u korist Igokee.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Lesić sa 16 poena, slijedio ga je Nakić sa 15 poena, dok je Josilo postigao 14 poena.